Ruilverkaveling Stemmingen ruilverkaveling» Op de stemmingsvergadering te Zwolle, onder voorzitterschap van de heer H. de Vroome, Lid van het College van Gedeputeerde Staten van de provincie Overijssel, werd de ruilverkaveling van het blok „Haerst-Genne", gelegen onder de gemeenten Zwoller- kerspel, Hasselt, Nieuwleusen en Staphorst afgstemd. De oppervlakte van het blok bedraagt 2057.79.23 ha, het aantal stemgerechtigden 376. Tegen stemden 247 eigenaren, een oppervlakte vertegenwoor digend van 1352.67.30 ha, terwijl ingevolge artikel 34, lid 2. sub 2e van de gewijzigde Ruilverkavelingswet 1938 buiten be schouwing bleef 8.46.40 ha: Als oorzaak van een dergelijk resultaat van de stemming kan worden opgegeven, dat de streek in het algemeen onvoldoende rijp was voor ruilverkaveling, ondanks het feit, dat gedurende de periode van voorbereiding op intensieve wijze voorlichting werd gegeven. Gebleken is, dat enkele tegenstemmers van deze ruilverkaveling een actie op touw hebben gezet en een groot aantal eigenaren tot tegenstemmen hebben bewogen; daarbij werden gedrukte volmacht-formulieren gedistribueerd. De Centrale Cultuurtechnische Commissie was op de stemmings vergadering vertegenwoordigd door haar lid, de heer B. A. A. Engelbertink. Ruilverkaveling „Hummelo-Keppel"* Als tegenhanger vermelden wij, dat de ruilverkaveling van het blok „Hummelo-Keppel" ter oppervlakte van 976.12.59 ha is aan genomen. Van de 365 gerechtigden stemden 75 eigenaren tegen. Nieuwe aanvragen» Van het College van Gedeputeerde staten van de provincie Gelderland is ingekomen een aanvraag van het bestuur van de Coöperatieve Zuivelfabriek „Eibergen" tot ruilverkaveling van een complex gronden, gelegen onder de gemeente Eibergen ter grootte van 860 ha; van de provincie Overijssel tot ruilverkaveling van een complex gronden onder Wierden en Hellendoorn (530 ha), onder Losser (1720 ha) en onder Raalte (12930 ha); van de provincie Noord-Holland aanvragen betreffende 990 ha onder Ursem en Berkhout, 710 ha onder Oude- en Nieuwe Niedorp en 1260 ha onder Uitgeest, Heemskerk en Beverwijk; van de provincie Zuid- Holland een aanvraag betreffende 780 ha onder de gemeenten Heiningen, Puttershoek en Mijnsherenland en van 580 ha onder Alkemade; van de provincie Friesland betreffende 3800 ha onder Doniawerstal, Haskerland en Utingeradeel (3800 ha), van de pro- 182

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 18