is ingericht, waar de scholen zijn en bij welke diensten men z'n stage kan halen; 3 omschrijft de werkmethoden en toont ons verschil en overeenkomst van het Franse en het Belgische kadaster, die beide, zoals bekend mag worden verondersteld, fiscaal zijn in gesteld. Wij mogen, vooral voor de ook "hier in het kort weer gegeven kadastrale geschiedenis verwijzen naar onze recensie van het boek „L'Evolution du Cadastre francais depuis 1930" in dit Orgaan, jg. 8 no. 2. 4 bespreekt de verenigingen en de periodieken, 5 de ver schillende openbare diensten van het Kadaster, 6 geeft een beperkte bibliografie. Ook hier zijn weer verschillende officiële besluiten afgedrukt, waaruit o.m. is te leren, dat de géomètre-expert in Frankrijk moet zijn ingeschreven in de publieke lijst van de Orde der landmeters, ingesteld bij de wet no. 46—942 van 7 Mei 1946. De studies zijn tevens verkrijgbaar in de Nederlandse taal op dezelfde plaats. Wij ontvingen alleen de Franse versie. De inhoud is degelijk. Wij beschouwen een en ander als goed studiemateriaal en bevelen lezing van harte gaarne aan. Driemaandelijks bericht betreffende de Zuiderzeewerken, jg. 34, 4e kw. 1953. Prijs f0.50. Met register op jg. 1952 a f 0.40. Uitgave van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat. In dit driemaandelijks bericht, dat verschijnt tegelijk met het register op de jaargang 1952, wordt met dankbaarheid melding gemaakt van de snelle vordering der werkzaamheden in Zeeland. Het laat zich aanzien, dat in dit jaar de Zuiderzeewerken weer in volle omvang hervat kunnen worden. Het tijdverlies op het oorspronkelijke bouwprogramma voor de omringdijk van Oostelijk Flevoland zal waarschijnlijk tot één jaar blijven beperkt. Voor de Cultuurtechnische en de Bouwkundige afdeling en voor diverse belanghebbende organen worden nog regelmatig uitzettingen en kaarteringen verricht. Het bijgevoegde kaartmateriaal geeft, naast de statistieken en beschrijvingen in het ruim 90 blz. tellende kwartaaloverzicht, een verheugend beeld van de vorderingen der in-cultuur-brenging. 25 Jahre VSVT 1929—1954* Jubilaumschrift zum 25- jahrigen Bestehen des Verbandes Schweizerischer Ver- messungstechniker. (niet in de handel.) Met veel genoegen hebben wij kennis genomen van de inhoud van het door collega Hans Egli samengestelde jubileumboek. 189 W.K. W.K.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 25