Nieuwe verlofregeling in België 200 bevordering tot tekenaar geen enkel voordeel zouden hebben, maar kregen door middel van hun vakorganisatie de nodige waarborgen. Velen, die als ambtenaar in de 3e categorie arbeid verrichten van ambtenaren der 2e categorie, werden daarvoor niet beloond. Er is bereikt, dat voor dergelijke arbeid in hogere functies vergoedingen zullen worden toegekend. Verdeling van het overwerk gaf aanleiding tot protesten en besluiten van hoger hand. De rust is na de spanning teruggekeerd. Overwerk lijkt ons het gevolg van een te schaarse personeelsbezetting. Ook de arbeid voor particulieren, een voorrecht tot nu toe toegekend aan land meters van het kadaster, gaf door nieuwe voorschriften dienaangaande wrijving. De verscherping van de toch al prikkelende controle, de afwijkingen van het accoord, reeds maanden geleden tot stand gekomen tussen de Belgische Unie der Landmeters en de door ons bezochte Federatie brengt verontrusting. De land meters van het kadaster kunnen het verbod om landmetersarbeid voor particu lieren te verrichten, tot nu toe niet opgeheven krijgen. Men wil wijziging van de indeling der» verschillende dienstonderdelen. N.a.v. het ontwerp tot oprichting van een „orde van landmeters-deskundigen van onroerende goederen" (met verplichte inschrijving) is opneming gevraagd in de speciale commissie van het Departement van Onderwijs. Van de zijde der Federatie wordt aangevoerd, dat 563 landmeters, 80 vaste operateurs, 52 tijde lijke operateurs en vele candidaten-landmeter er belang bij hebben. De ruilverkaveling eist ook aandacht. Er is een wetsontwerp, waarin het kadaster zelfs niet is genoemd. Op basis van een rapport van de leden A. van Zeebroeck, A. Coloos en F. Dutilleux kan inschakeling van het kadaster ver dedigd worden. Bij de regering bestaat het voornemen, om enkele landmeters uit te zenden naar Nederland, Frankrijk en Zwitserland, teneinde m.b.t. een uit breiding der Belgische ruilverkaveling de nodige ervaring op te doen. Er zijn te Waterloo, Geuval en Rixensart proeven genomen met toepassing van fotogrammetrie. De Federatie stelt bijwoning door deskundige leden van deze proeven en de uitwerking ervan (uit overweging van studiezin) op hoge prijs. Het bestuur heeft hard gewerkt. De arbeid schonk voldoening, al bleven de teleurstellingen niet uit. Vakverenigingswerk blijft moeilijk. Dc wijze, waarop wij werden ontvangen, is boven alle lof verheven. De con gressecretaris, de Heer Gillemont en de plaatselijke voorzitter, de Heer le Clercq spaarden voor dat doel kosten noch moeite. De uitgebreide maaltijden, waarbij ook de dames aanzaten, de rondgang door het artistiek verlichte Brugge, het gezellig samenzijn, waar vooral de vriendelijk heid en de gezelligheid opvielen, evenzeer als de excursie naar de kust overtrof onze verwachtingen. Dit onthaal wettigt volkomen een wederkerige uitnodiging van Belgische ver tegenwoordigers. Wij kwamen terug, vele ervaringen rijker. W. K., K. v. H. Bij besluit van de Belgische ministerraad van 30 Juli jl. is met ingang van 1 Januari 1954 toepasselijk verklaard „op de beambten der Rijksbesturen en op het hulppersoneel" de volgende nieuwe verlofregeling: voor de beambten minstens 18 jaar en minder dan 25 jaar oud: 15 werk dagen; voor de beambten 25 jaar oud tot minder dan 30 jaar: 16 werkdagen; voor de beambten 30 jaar oud tot minder dan 35 jaar: 17 werkdagen; voor de beambten 35 jaar oud tot minder dan 40 jaar: 18 werkdagen; voor de beambten 40 jaar oud tot minder dan 45 jaar: 19 werkdagen;

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 36