Langer vacantie Rangenstelsel landmeetkundige dienst Positie leraren C.T.O. 64e Algemene Vergadering Ned. Heidemaatschappij 201 voor de beambten 45 jaar oud tot minder dan 50 jaar: 20 werkdagen; voor de beambten 50 jaar oud en meer: 21 werkdagen. De ouderdom, die in acht wordt genomen bij de bepaling van de duur van de vacantie is die, welke de beambte bereikt op 1 Juli van het kalenderjaar gedurende hetwelk het verlof wordt toegestaan. De vacantie wordt genoten naar goeddunken van de beambten, in eens of bij gedeelten, met dien verstande, dat in elk geval één afwezigheid minstens een week moet duren. De vacantie wordt beschouwd als een periode van dienst- activiteit (het salaris wordt doorbetaald). Een K.B. zal bovengaand besluit bekrachtigen. Blijkens „Het Kartel", aan welk blad wij dit bericht ontlenen, erkent men dat de nieuwe regeling verdiensten heeft en dat men dit gaarne wil beschouwen als een blijk van goede wil van de regering. Aan het slot van het hoofdartikel spreekt de schrijver echter de hoop uit dat het hierbij niet blijven zalOmtrent de complementaire dagen vonden wij niets vermeld. Men toetse dit bericht aan het volgende, dat in ons land in de algemene pers verscheen: Voor de overheidsdienaren wordt momenteel een geheel nieuwe verlofregeling voorbereid, die als voornaamste gevolg zal hebben dat de kortste vacantie zal worden verlengd van 12 tot 14 werkdagen. Volgens het huidige, jarenlang bestaande systeem bepaalt het basissalaris van een ambtenaar de duur van zijn vacantie. Bij de nieuwe opzet wil men uitgaan van het aantal dienstjaren. De Raad voor de Burgerlijke Rijksdienst heeft in zijn vergadering van 5 Aug. jl. beslist, dat met ingang van 1 Januari 1955: a) de minimum aanspraak op vacantie voor het Rijkspersoneel van 12 dienst- dagen wordt gebracht op 14 dienstdagen, met een dienovereenkomstige ver hoging van de vacantie met 2 dienstdagen voor die ambtenaren en arbeids contractanten, welke thans ingevolge artikel 23 lid 1, Algemeen Rijksambte narenreglement, respectievelijk artikel 22, lid 1, Arbeidsovereenkomstenbesluit slechts aanspraak hebben op 15 dan wel 18 dienstdagen; b) voor de ambtenaar in het kalenderjaar, waarin hij een school met dagonder wijs verlaat, en in het daarop volgende kalenderjaar de jaarlijkse vacantie wordt verhoogd met twee dienstdagen en in de volgende kalenderjaren, waarin hij niet de leeftijd van 21 jaar bereikt met één dienstdag. In een bespreking tussen de Directeur-Generaal der Belastingen en afgevaardig den van de Unie van Belasting-vakbonden kwam o.m. ook de positie van de leraren C.T.O. ter sprake. De leiding van de dienst meent, dat de salarissen van de leraren C.T.O. niet op een te laag bedrag zijn vastgesteld. Men is op dit moment niet bereid in de salariëring van de leerkrachten van de verschillende opleidingen principiële wijzi gingen aan te brengen. Waarschijnlijk zal in een in September te houden vergadering van dei Bijzon dere Commissie gesproken worden over het rangenstelsel voor de technische dienst van het Kadaster. Bij die gelegenheid zal opnieuw ook over de positie van deze leraren gesproken worden. Op 17 September wordt in hotel „Frigge" te Groningen de 64e Algemene

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 37