De Algemene Vergadering V*T.A»K* Salariscongres rijkspersoneel* 202 Vergadering van de Nederlandsche Heidemaatschappij gehouden. Na afloop van de vergadering wordt per autobus een excursie gemaakt door het gebied ten westen van de stad, waarna de deelnemers door het Gemeente- bestuur zullen worden ontvangen. De 18e September d.a.v. volgt een excursie door een groot deel van de provincie, waarbij gelegenheid bestaat kennis te maken met verschillende plan nen en problemen. Onze vereniging is op de bijeenkomsten vertegenwoordigd. Op de A.V. spreekt Ir S. Herweijer, Directeur van de Cultuurtechnische Dienst te Utrecht over: Waterbeheersingsproblemen in de provincie Groningen. De beschrijvingsbrief voor de Algemene Vergadering is vastgesteld en hoogst waarschijnlijk reeds verzonden. Op Vrijdag 29 October a.s. zullen de leden in het N.V. -huis te Utrecht opnieuw de gelegenheid krijgen, zich op verscheidene verenigingszaken te bezinnen. De binnengekomen voorstellen hebben betrekking zowel op de organisatie als op de dienst. Dat vooral de ontwikkeling op vaktechnisch gebied de aandacht heeft, blijkt uit de drang naar het organiseren van landmeetkundige congressen waar uit sluitend vakzaken in discussie worden gebracht. Het rapport van de Programcommissie Teeling-de Boer-Vermeulen is gereed. De daarin vervatte voorstellen en het ontwerp Program van Actie zullen zeker een levendige gedachtenwisseling uitlokken. In verband met de komende bespre kingen in de Bijzondere Commissie voor Georganiseerd overleg is een gedegen onderzoek van de inhoud een gebiedende eis. De vakantietoeslag, het gezins- bezoek door jeugdige ambtenaren, de verlofregeling en meer dergelijke onder werpen zullen de revue moeten passeren. Het definitieve aftreden van coll. Wegter en het reglementair aftreden van de algemeen secretaris eist de verkiezing van twee bestuursleden. Het ligt in het voornemen, op Zaterdag 30 October d.a.v. een landmeetkundig congres op middelbaar niveau te organiseren in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht Hier zullen verschillende sprekers de taak en de positie van de middelbare landmeetkundige bij de uitvoering van landmeetkundig werk voor overheids organen en particulieren belichten. De bespreking over samenwerking met andere verenigingen is nog niet geëindigd. Wij rekenen er op, dat ook dit congres door zeer velen zal worden bezocht. Op Zaterdag 18 September 1954 vindt een congres plaats onder auspiciën van de Centrale van verenigingen van personeel in 's Rijks dienst (restaurant ,,den Hout", Bezuidenhoutseweg te 's-Gravenhage). De organisaties achten het noodzakelijk, aan de laagst bezoldigden een salaris verhoging van zodanige betekenis te geven, dat hun daardoor een bestaans mogelijkheid wordt geboden. Reeds geruime tijd werden stemmen vernomen, welke aandringen op het streven naar een algemene salarisverhoging voor het rijkspersoneel, omdat ook bij de overige groepen een verhoging rechtvaardig wordt geacht. Een uitvoerige nota is overgelegd aan de afgevaardigden. Deze nota zet de grondslagen voor bezoldiging uiteen. Men constateert, dat er een belangrijke achterstand is in de gezinnen met lage inkomens, terwijl er m.b.t. de middelbare en hogere ambtenaren sprake is van nood, dan wel van een depressie in de verhouding tussen inkomsten en uitgaven.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 38