Er is een toenemende ontwikkeling naar een andere levensstijl, zich uitende in een merkbare wijziging in de besteding der gezinsinkomsten. Personalia en mutaties Onderzoek landmeetkundig ambtenaar A van het kadaster Ir S. Hcrwcijcr, Directeur Cultuurtechnische Dienst. 203 De elders in dit Orgaan besproken huishoudbudgetten zijn leerzaam voor een nadere bestudering van dit vraagstuk. De welvaart in ons land stijgt. De drang naar vrijere loonvorming biedt de kans, om in de overheidssector in gemeenschappelijk overleg tussen de regering en de centrale ambtenarenorgani- saties het Bezoldigingsbesluit 1948 zowel voor wat betreft het salarisniveau als de salarisverhoudingen te bespreken. Dat is nodig. De vele toelagen en toeslagen werken verwarrend en laten het basisloon laag. Te veel plaatsen voor middelbare ambtenaren zijn (worden) bezet door aca demici. Het is een eis van rechtvaardigheid, dat onder zekere voorwaarden de mogelijkheid worde gecreëerd dat middelbare ambtenaren overgaan in de hogere rangen. Bij de bepaling van een juist salaris bij een bepaalde rang heeft men aan de indexcijfers niet genoeg. Daarom zijn bij deze loonbepaling ook vele andere factoren in aanmerking genomen. Wij kunnen niet vooruitlopen op de meningen, die in het Salariscongres naar vioren zullen komen. De voorbereiding is serieus geweest en de wensen zijn goed gefundeerd. Daarom moet het mogelijk zijn, op 18 September een gemeenschappelijke basis te scheppen voor besprekingen, die op korte termijn leiden tot een verantwoorde algemene salarisverhoging. In September en October 1954 zal het onderzoek voor landmeetkundig ambte naar A van het kadaster, bedoeld bij artikel 72, le lid, van het Ambtenaren- besluit Belastingdienst, juncto de paragrafen 50 en 51 van de Examenbeschikking worden gehouden. Voor dit onderzoek is de volgende commissie ingesteld: a. tot lid en voorzitter: W. JOOSTEN, Ingenieur-Verificateur van het kadaster te AMSTERDAM; b. tot leden: K. F. K. LIBOIS, Hoofdlandmeter van het kadaster, Hoofd van het bureau van de landmeetkundige dienst te ROERMOND: M. H. WARNERS, Landmeter le klasse, van het kadaster, werkzaam aan het bureau ruilverkaveling te ARNHEM; c» tot lid en secretaris: A. DAANJE, Landmeter, le klasse, van het kadaster, Hoofd van het bureau van de landmeetkundige dient te EINDHOVEN. In het Juli-nummer van dit jaar is op blz. 162 een artikeltje opgenomen over de opvolger van Dr Ir F. Mesu, de Heer Ir S. Herweijer. Hierbij zijn enkele data genoemd uit het leven van de Heer Herweijer, die niet geheel juist zijn.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 39