Hef Kadaster in de Rijksbegroting 1955 De Memorie van Toelichting (bijlage I) van Hoofdstuk VII B der Rijksbegroting voor het dienstjaar 1955 geeft het op blz. 219 opgenomen overzicht van het personeel bij de dienst van het Kadaster en de Hypotheekkantoren. In de toelichting lezen wij omtrent de personeelsbezetting, de wijziging van diverse artikelen, het instrumentarium en de dienst kleding het volgende: Kadaster en HypothekenGezien de grote toeneming van het werk van de kadastrale dienst is een uitbreiding van het personeel nodig. Ter adstructie hiervan zij vermeld, dat sinds begin 1950 het werk van de bijhoudingsdienst toegenomen is met 45 in de toe komst valt vooralsnog geen daling te voorzien. De toeneming van werk is voor een belangrijk deel te verklaren uit meer algemene aspecten, als de uitbreiding van het rechtsverkeer in onroerend goed, die blijven doorwerken. Bovendien moet rekening worden gehouden met een intensivering van de ruilverkavelingswerkzaam heden, waardoor het aantal bij de ruilverkaveling betrokken ha toeneemt. De maatregelen op personeelsgebied dienen zowel het hoger als het middelbaar en lager personeel te omvatten. In de kadastrale dienst is plaats voor landmeetkundigendie een einddiploma landmeetkundige richtingin hun bezit hebbenIn over weging is voorts om uit de in dienst zijnde landmeetkundig ambte naren en landmeetkundig ambtenaren A een aantal toe te laten tot een dienstopleidingwelke hen op M.7\S.-niveau dient te brengen Een en ander zal er toe leidendat meer dan tot dusverre werk zaamheden aan ambtenaren van middelbare rang zullen worden toevertrouwd Mede in verband met het vorenstaande is het streven er op gericht het aantal landmeters en hoofdlandmeters beperkt te houden tot 200. Ook dit aantal biedt echter voor de recrutering, mede om* dat er in de komende jaren een groot aantal landmeters de dienst met pensioen verlaat, zodanige moeilijkheden, dat maatregelen in overweging zijn om voldoende gegadigden voor de studie van geo detisch ingenieur te Delft te kunnen vinden. Over bovenaangeduide maatregelen wordt advies gevraagd aan de daarvoor aangewezen overleg-instanties. De uitbreiding van het wagenpark van het kadaster is nood zakelijk teneinde hierdoor een tekort aan vakkundig personeel te kunnen opvangen. Artikel 157. Voor de toelichting op artikel 157 moge in eerste instantie worden verwezen naar hetgeen opgemerkt wordt onder „Algemeen" bij het onderdeel Belastingdienst en Domeinen ten 218

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 10