aanzien van het Kadaster. Hieraan kan nog het volgende worden toegevoegd. Aangezien een aantal landmeters le klasse op grond van hun bekwaamheid en anciënniteit voor bevordering in aanmerking komt is op uitbreiding van het aantal plaatsen voor hoofdlandmeter gerekendEveneens is op normale promotiegang in de rangen van de landmeetkundig ambtenaren A en landmeetkundig ambtenaren gerekend. Het aantal arbeidscontractanten is vermeerderd, zowel met 25 plaatsen voor tekenaars op het Centraal Teken- en Opleidings bureau als met 15 plaatsen voor meetarbeiders op arbeidsovereen komst en hulpschrijvers in verband met de instelling van twee nieuwe ruilverkavelingsbureaux. Een plaats voor rekenaar kan ver vallen, zodat de begroting tenslotte voor de divisies van het kadas ter een uitbreiding van de personeelsformatie met in totaal 39 man te zien geeft. Het onderdeel overige lopende toelagen" is met f 4000 verhoogd in verband met de uitbreiding van het aantal leerlingen aan het Centraal Teken- en Opleidingsbureau. Voor zover de ramingen van de overige onderdelen afwijken van die voor 1954, houdt dit verband met de uitkomsten van het jaar 1953. Artikelen 158 en 165Uit practische overwegingen is in de begro ting voor het dienstjaar 1952 de indeling van Onderafdeling III enigszins gewijzigd, waardoor, naar verwacht werd, een beter in zicht in de Dienst van het Kadaster en de Hypotheken mogelijk zou zijn. Hierbij werden de personeelsuitgaven van de zgn. buitendien sten over twee artikelen verdeeld. Het komt de ondergetekende ge wenst voor deze indeling ook ten aanzien van de overige apparaats kosten (de algemene en specifieke uitgaven en de aanschaffings- kosten) te volgen. Wat de algemene uitgaven betreft is de hogere raming van verschillende onderdelen een gevolg van gestegen prij zen en toegenomen werkzaamheden. De hogere raming van de post reiskosten houdt verband met de uitbreiding van het wagenpark, teneinde de productie van de metende ambtenaren zoveel mogelijk op te voeren. Daar de specifieke uitgaven voor de hypotheekkan toren van geringe betekenis zijn, zijn deze als een apart onderdeel onder het artikel voor algemene uitgaven geraamd. Artikel 159. De post dienstkleding is in verband met periodieke verstrekking hoger geraamd. Het ligt in de bedoeling om tot een regelmatiger onderhoud van de theodolieten en planimeters te komenwat de levensduur van deze instrumenten ten goede zal komen. In verband hiermede is de post werktuigen, instrumenten en andere benodigdheden 5000 hoger geraamd. Thans volgen enkele ramingen, op onze diensten betrekking hebbende: 220

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 12