met onze Cultuurtechnische Dienst) van de provincie, waar de gronden liggen. Stemt deze met de aanvraag in zo stelt hij de Prefect van de provincie voor, een „commission communale" in het leven te roepen. Deze plaatselijke commissie heeft in de eerste plaats tot taak te adviseren, welke van beide procedures in het door haar voor gestelde blok zal worden gevolgd, dan wel of beide procedures geheel of gedeeltelijk in het betreffende gebied zullen worden ten uitvoer gelegd. Met uitvoering en leiding zijn belast de genoemde commissie ter plaatse en de „commission départementale". In de plaatselijke commissie hebben zitting: de kantonrechter als voorzitter, en als leden de gedelegeerden van de Hoofdingenieur van de Cultuurtechnische Dienst, van de Directeur van de provinciale Dienst van Landbouw', en van de Directeuren der Directe Belas tingen en het Kadaster, voorts de Burgemeester, en drie eigenaren- gebruikers, welke door de Prefect worden gekozen op aanbeveling van de Directeur van de provinciale Dienst van Landbouw uit een voordracht van de landbouworganisaties. Een „commission intercommunale" wordt benoemd, wanneer het blok in verschillende gemeenten ligt. Ligt het blok tevens in verschillende provincies dan geschiedt de benoeming door de Prefecten dezer provincies in onderling overleg. In de provinciale commissie1) hebben zitting: een rechter als voorzitter, en als leden de Hoofdingenieur van de Cultuurtechnische Dienst, de Directeuren van de departementale Dienst van Land bouw, Staatsbosbeheer en Waterhuishouding, de Directeuren der Directe Belastingen, van het Kadaster en van de Domeinen, voorts 5 eigenaren, van wie 4 eigenaren-gebruikers, ten aanzien van wier benoeming dezelfde procedure geldt als van de „commission com munale". Deze provinciale commissie heeft vooreerst tot taak het advies van de plaatselijke commissie, welke procedure moet worden gevolgd, te bekrachtigen of te verwerpen. Hetzelfde geldt ten aanzien van het door deze laatste commissie voorgestelde blok, terwijl de provinciale commissie de uit te voeren werken in verband met hun urgentie heeft te beoordelen. Bij verschil van mening tussen beide commissies kan het advies van de minister van Landbouw worden ingeroepen. De Prefect, die uiteindelijk de keuze der te volgen procedure bepaalt, het blok vaststelt en over de uit te voeren werken beslist, is evenwel gebonden aan het advies van de Minister van Landbouw. Vervolgens is de provinciale commissie de instantie, welke beslist over de bezwaren, die tegen de besluiten van de communale of intercommunale commissie worden ingediend, 235 Fr.: commission départementale

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 27