oude percelen over op de nieuwe kavels, gelijk ook de conservatoire en executoire beslagen. Deze strekken zich tevens uit tot de geldsommen, welke uitbetaald moeten worden. De servituten, voorzover deze niet zijn tenietgegaan overeenkomstig de bepaling van artikel 703 van de Code Civil, blijven in stand. De pachters hebben de keus om öf de pacht te continueren op de aan de verpachter toegewezen kavels öf de pacht geheel of ten dele te ontbinden, evenwel zonder enige schadeloosstelling. Dit geldt eveneens voor de deelbouwers. Behoudens de kosten van overschrijving in de registers zijn de kosten voor rekening van de eigenaren. Zij worden naar de oppervlakte over de eigenaren omgeslagen en moeten in twee termijnen worden betaald. De eerste termijnbetaling geschiedt tijdens de uitvoering op basis van een schatting voor de helft, terwijl de tweede termijn vervalt na afloop der werkzaamheden. Alle kosten worden door de Cultuurtechnische Dienst voorgeschoten. De Staat kan in de kosten der ruilverkaveling middels een subsidie tot 70% bijdragen, voor de „réorganisation foncière" tot 50 De wet voorziet tenslotte in een verbod van splitsing der percelen na de verkaveling. Slechts de provinciale commissie kan, met inachtneming van bepaalde voorwaarden, ontheffing verlenen. Handelingen in strijd met deze bepaling zijn nietig. Bovenstaand kort overzicht van de ruilverkavelingsprocedure is op verzoek van de vaste commissie voor de Landbouw opge nomen in de door vele leden van de Tweede Kamer geroemde Memorie van Antwoord op de nieuwe Ruilverkavelingswet. C. DE VRIES: De kadastrale afwerking van de Herverkaveling Walcheren Langzamerhand nadert de Herverkaveling Walcheren het stadium der voltooiing. Er is nog tijd om ons te bezinnen op de vraag, of de oude werkwijze (o.a. vastgelegd in de Ministeriële Missive van 4 October 1927) bij de kadastrale afwerking wel in zijn geheel bruikbaar is voor een verkaveling van ongeveer 15 000 ha. En in dien vereenvoudigingen in dat systeem mogelijk zijn is het zaak, die te toetsen aan de kritiek van anderen. Alvorens een oordeel te vellen zullen wij nagaan welke, met be trekking tot de afwerking, die werkzaamheden bij een ruilverkave ling zijn. 237

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 29