Het Bureau Ruilverkaveling verzorgt o.m. de opstelling der ruilverkavelingsakte, waarin de vervallen kadastrale perceelnum mers worden genoemd en de nieuwe eigendomstoestand wordt aan gegeven met de nieuw gevormde kavelnummers. Bovendien worden de vervallen, met hypotheek bezwaarde, percelen van hypotheek ontslagen en vermeldt men, op welke nieuwgevormde kavels de hypothecaire inschrijvingen komen te rusten. Gelijktijdig met de akte dient het Bureau Ruilverkaveling de metingsstaat (staat no. 75 Rvk.) bij de Bewaring in. In deze staat zijn dan ingevuld de kolommen 1, 3, 4, 6, 9 (oude stand) en 17, 18, 19, 20, 21, 22, 25, 26, 27. De laatste kolom verwijst naar het in de akte genoemde kavelnummer. Al deze gegevens kunnen volledig worden ontleend aan de boekhouding van het Bureau Ruil verkaveling. Door de Bewaring worden de kolommen 10, 11, 13, 14 ingevuld, en de reeds uitgeschreven oude stand gecontroleerd. De kolommen 13 en 14 worden getotaliseerd. Aan de Controle der Grondbelasting bepaalt men aan de hand van de door het Bureau R. verstrekte gegevens (bv. de kaarten, waarop oude en nieuwe toestand over elkaar voorkomen de werkplans II) en de metingsstaat de nieuwe belastbare opbrengst. Van de controle Grondbelasting gaan de stukken terug naar de Bewaring, waar dan de kadastrale legger, het register no. 71 en de algemene naamwijzer worden bijgewerkt. Aan de hand van de akte en de metingsstaat worden nu tevens het register no. 69a Hyp. en de hypothecaire inschrijvingen bijgewerkt en geeft men de belanghebbende kennis van de nieuwe kadastrale eigendomstoe stand van hun percelen. Het is mogelijk dat bij de weergave van de rondgang der stukken langs de bureaux van de juiste volgorde is afgeweken; in 't kort zijn echter de verschillende werkzaamheden genoemd. De praktijk heeft bewezen, dat bij normale ruilverkavelingen van niet te grote omvang geen der hierbij betrokken diensten voor grote moeilijkheden werd geplaatst. Worden de objecten echter bedui dend groter en krijgt de Staat no. 75 Rvk, zoals bij de Herverkave ling Walcheren (waar hij ca. 50 000 oude en 15 000 nieuwe num mers bevat) een dikte van ongeveer 90 cm, dan betekent het volgen van de bovengeschetste werkwijze voor de Boekhouding van het Kadaster vele maanden werk. Om dit te begrijpen houde men in het oog, dat een vierde deel van het onder de Bewaring Middelburg ressorterend gebied valt in de Herverkaveling. Dit feit dwingt als vanzelf tot het zoeken naar vereenvoudiging van de procedure, ook voor dit onderdeel. In de Herverkaveling vallen 12 gehele- en vijf gedeeltelijke ge meenten. Het zou een enorme tijdsbesparing betekenen, indien, voorzover dit de 12 geheel in het verkavelingsblok vallende gemeen- 238

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 30