ten betreft, geen metingsstaat behoeft te worden ingeleverd, doch alleen de rechtstreeks door het Bureau R, vernieuwde kadastrale leggers en registers no. 71. Aldus zou het kadaster onmiddellijk na het indienen van de ruilverkavelingsakte beschikken over een vol ledig en overzichtelijk archief, waaraan alleen de belastbare op brengst ontbreekt. Hiervan heeft niet alleen de Bewaring voordeel, maar ook het Bureau R. Wel richt men hier de nieuwe leggers in, maar het inwer ken van de nieuwe kadastrale toestand in de metingsstaat blijft achterwege. Men vervaardigt de nieuwe registers no. 71, maar in schrijving van de oude stand vervalt. Ondanks het overnemen door het Bureau R. van verschillende werkzaamheden dus toch nog tijd winst. Zodra men de metingsstaat uitschakelt, moet een andere methode van verwijzing der nieuwgevormde perceelnummers naar de in de akte genoemde kavelnummers worden aangegeven. Men zou hier voor kunnen gebruiken de kolommen 16 en 17 van de kadastrale legger, welke men gewoonlijk bezigt voor de verwijzing naar voor gaande leggerartikelen en volgnummers. Het directe verband tussen kadastrale legger en ruilverkaveling is daarmee gelegd. Aan het gemis van een metingsstaat bij de Controle Grondbelas ting zou men op de volgende wijze tegemoet kunnen komen. In de percelenregisters van het Bureau Ruilverkaveling (R 3), waarin voorkomen: kadastrale aanduiding, oppervlakte, leggerartikel, arti kel R 1 en een kolom voor aantekeningen, kan men over de laatste twee kolommen een gedrukt formulier plakken met kolommen voor: 1° belastbare opbrengst per ha, 2° aftrek per ha, 3° belastbare opbrengst ongebouwd, 4° belastbare opbrengst gebouwd, 5° pacht- rente. De invulling van deze kolommen geschiedt aan de Bewaring. Hetzelfde geldt voor het totaliseren van de kolommen 3, 4, en 5. Na deze behandeling gaan de registers naar de Controle Grond belasting. Ze nemen de plaats in van de nietopgemaakte metings staat. Ter vervanging van de nieuwe kadastrale toestand (anders op genomen in de Ruilverkavelingsmetingsstaat) worden aan de Con trole Grondbelasting lijsten overgelegd met de leggerartikelen, Sectie en nummer van de percelen, oppervlakte en soort van eigendom. De hier genoemde kolommen kunnen zowel door het Bureau R. als door de Bewaring worden ingevuld, waarbij dient te worden opge merkt, dat alleen voor gebouwen, wegen en waterlopen de soort van eigendom behoeft te worden vermeld, dus geen bouwland of weiland". De lijsten bevatten verder kolommen, welke aan de afdeling Grondbelasting de gelegenheid bieden tot het verwerken van de bedragen der belastbare opbrengst per ha, de aftrek en de belastbare opbrengst gebouwd en ongebouwd. 239

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 31