Deze belangstellenden zullen zeker niet alleen in landbouw- kringen worden gevonden. Ook onze lezers, ook notarissen en hun personeel, bouwers, leraren bij het voortgezet en middelbaar onder wijs (de M.T.S. te Utrecht, Landmeetkundige richting gebruikt het reeds) en verschillende anderen moesten het boek aanschaffen. De prijs 2,is uitzonderlijk laag. Het formaat is handiger dan dat van de le druk, de omslag zakelijker. Naar onze mening zal „Ruilverkaveling" van Ir Bouwman ook nu veel gevraagd worden. W.K. De bezoldiging van de burgerlijke Rijksambtenaren 1948, bewerkt door G. J. Rietmulder. Uitg. N. Samson N.V. te Alphen aan de Rijn. Van dit losbladige boek, dat alle regelingen bevat op het gebied van de bezoldiging, verscheen de 17e aanvulling. Sedert onze be spreking in dit Orgaan, 7e jg. no. 6 van September 1949 is meer malen gebleken, dat men Rietmulder kan gebruiken als bijna nooit- falende vraagbaak. De prijs van het oorspronkelijke werk (ƒ9,75) wordt door de verschillende aanvullingen weliswaar verhoogd, maar zij, die in de materie belang stellen, vinden in het losbladige Bezoldigingsbesluit met de vele regelingen op salarisgebied een prettige inlichtingen bron. 3e supplement Personeelsvoorschriften. N.V. Uitgevers maatschappij AE. E. Kluwer, Deventer. Dit uitgebreide supplement omvat alle wijzigingen tot 1 Juli jl. Het boekwerk „Personeelsvoorschriften" is een onmisbaar naslag werk voor hen, die met de daarin opgenomen wetten, koninklijke besluiten, aanschrijvingen en uitvoerige toelichtingen te maken hebben. De gestadige groei van deze voorschriften maakte reeds een bredere band noodzakelijk. Deze is bij de uitgever te bestellen. De Pensioenwet 1922 door M. Ort en Mej. C. E. van Nieuwenhuizen, 3e druk. Uitgave boekhandel de Vroede te Utrecht. Op deze herziene druk is lang gewacht. Wij constateerden met genoegen, dat behalve de na 1948 aangenomen toeslagwetten ook de wet van 6 Augustus 1954 (de Aanpassingswet) in deze uitgave opgenomen is. Zij, die naast de vlot leesbare Pensioenwet in „Personeelsvoor- 251

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 43