De bestuursleden Dr Ir W. J. Droesen en E. de Boer werden bouw wordt gedaan, te zien als een geheel. Dat is ook in het belang van de nationale economie. herkozen, Mr N. M. Zijp, secretaris van de afdeling Grondgebruik van de Stichting voor de Landbouw en van de Vereniging voor Landaanwinning, kwam in de plaats van de Heer J. G. Bessem. Van de komgrondenverbetering in de ruilverkaveling ,,Maas en Waal-West" werd een film vertoond. Per autobus maakten de deelnemers een tocht door het gebied. Verschillende buitenlandse landbouwattaché's waren aanwezig. Berichten Algemene ledenvergadering V.T.A.K. 1954 Het was ook dit jaar druk in het Utrechtse „Trianon" tijdens de Algemene ledenvergadering. Meer dan 170 tekenaars en landmeet kundige ambtenaren begonnen aan de bespreking van de lange agenda. Dat deze is afgewerkt, is naast de krachtige leiding van de voorzitter zeker ook te danken aan de stijlvolle discussies. In de openingsrede wees de voorzitter op een te geringe activiteit van de afdelingen. Hij vergeleek dit met het Georganiseerd Overleg. Hoewel het Reisbesluit 1952 stormen van protest verwekte, is er nog steeds geen mogelijkheid gevonden, om de tarieven te verbeteren. Hij riep de leden op, blijvende steun te geven aan het Bestuur, dat strijdlustig en allerminst pessimistisch is. Met de ledenwerving bv. hapert er iets. De actie voor invoering van de volledig middel bare kracht bij onze dienst is ingezet. De thans in behandeling zijnde Rijksbegroting heeft ons de zekerheid gegeven, dat deze v.m.k. er komt. Wij vertrouwen op het Ministerie van Financiën, waar ons herhaalde malen is verzekerd, dat bij benoeming en bevordering eerst de geschikte ambtenaren uit de kadastrale dienst aan de beurt komen en dan daarna eventuele buitenstaanders. Uit dit vertrou wen volgt, dat inschakeling van de Kamer bij deze actie niet wordt overwogen. De aanhangig gemaakte salarisvoorstellen werden nog steeds niet in behandeling genomen. Intussen verlaten steeds meer ambtenaren de kadastrale dienst, om elders een beter betaalde betrekking te zoeken. Die toestand is niet gezond. De overleden collega's Van Es en Walinga werden staande herdacht. Te jong helaas zijn deze aan het corps ontvallen. Aan enkele zieken zijn telegrammen gezonden met de beste wensen van de vergaderden voor een spoedig en algeheel herstel. Jaarverslag en rapport kascommissie, evenals het financiële beheer en de begroting voor het nieuwe verenigingsjaar werden na een 253

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 45