vlotte bespreking goedgekeurd. Hierbij valt op te merken, dat sedert 1947 de uitgaven en inkomsten bijna zijn verdubbeld (de huidige begroting laat een eindbedrag zien van 10700, De vergadering heeft op even vlotte wijze een eind gemaakt aan de dreiging van een tekort, door de contributies m.i.v. het vierde kwartaal 1954 met 15 te verhogen. De bespreking van het ontwerp-program van actie riep vele sprekers op. Naast gedegen kritiek hoorde men ook veel lof voor het vele werk, dat de commissie Teeling-Vermeulen-de Boer heeft verzet. Collega Vermeulen, die de sprekers beantwoordde, meent, dat het rapport beknopt is gehouden. Een belangrijk onderdeel als bv. de ontwikkeling van de gedachten in de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde is hoewel na rijp beraad achtergehouden. De programmacommissie heeft geen bezwaar tegen het ijveren voor een kadastraal Landmeetkundig Technicum. Wel meent zij, dat het huidige C.T.O. daarvoor de basis moet vormen. Met de invoering moet niet te lang worden gewacht. De taak verdeling over de verschillende functies is niet vastgelegd. Dat lijkt de commissie juister. De voorgestelde rangen Technisch ambtenaar, Technisch amb tenaar le klas en Hoofd Technisch ambtenaar moeten in de ge dachten van de Commissie bij alle dienstonderdelen worden in gevoerd en natuurlijk niet alleen bij de groepen voor de buiten dienst. Over de duur van de praktijktijd voor de buitendienst is verder overleg noodzakelijk. Het program van actie moet aan het bestuur voldoende armslag laten. Omtrent de consequenties voor onze dienst van de nieuw- ingestelde 4-jarige cursus Landmeetkunde aan de Utrechtse M.T.S. is nog weinig te zeggen. Psychotechnische tests zijn niet alleen-zaligmakend, maar bij de beoordeling te gebruiken. De meetarbeiders moeten mee omhoog. Hun rangnaam evengoed als hun loon moet veranderen. Examens voor ambtenaren boven de 40 jaar zijn verwerpelijk: de vorming moet vóór die leeftijd voltooid zijn. De vergadering besluit het rapport opnieuw in de afdelingen te brengen. De commissie voor de eindredactie wordt gevormd door de collega's Schoffelmeer-Biesma-Kramer. Collega Teeling heeft zijn plaats afgestaan. De afscheiding van de Centrale van Rijkspersoneel en recht streekse aansluiting bij het Ambtenaren Centrum per 1 Januari 1956 wordt na ernstige overweging van het voor en tegen door de ver gadering met algemene stemmen aanvaard. Aansluiting bij één der politieke vakverbonden wordt niet gewenst. Mr Plomp legt als 254

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 46