secretaris van het Ambtenarencentrum een formele verklaring af en stelt de verhouding tussen onze organisatie, de C.R.P. en het A.C. in een helder daglicht. Het bestuurslid K. van Houten wordt met een grote meerderheid van stemmen herkozen. In de vacature Wegter wordt voorzien door de verkiezing van J. Vermeulen. Het voorstel, om A. Bijlsma en W. Koopmans te benoemen tot leden van verdienste wordt, na een welgemeende toespraak van de voorzitter, met applaus begroet. Sedert de oprichting van de V.T.A.K. in 1897 zijn dit de eerste benoemingen. Er wordt naar gestreefd, elke twee jaar een congres te organi seren, waar vakonderwerpen worden besproken, voor de middel bare landmeetkundige van belang. De voorbereiding van dergelijke congressen eist offers van de leden. Enthousiaste medewerking is noodzakelijk. Verscheidene voorstellen worden ter afdoening overgedragen aan het Bestuur. De redactiecommissie voor het Orgaan wordt herkozen en uit gebreid met het lid K. Buursink. Het Bestuur zal onderzoeken, of naast het vakorgaan de uitgifte van een huishoudelijk orgaan moge lijk is. Gesproken is over de wenselijkheid, om buitenlandse vakgenoten uit te nodigen tot een bezoek aan onze Algemene Vergadering. Uit het buitenland ontving het Bestuur verschillende verzoeken om kennismaking en bijwoning van congressen. Een kort verslag als het onderhavige kan niet alle besprekingen memoreren. Vele andere zaken werden nog behandeld. Onze indruk, dat deze jaarvergadering zich kenmerkte door een vlotte en levendige gedachtenwisseling, werd na afloop door vele deelnemers bevestigd. Wel stijgt, met het zich uitbreidende ledental, de verantwoorde lijkheid van Bestuur en commissieleden. Examens Nederlandse Landmeetkundige Federatie in 1955 Evenals vorige jaren worden ook in 1955 door de Nederlandse Landmeetkundige Federatie examens afgenomen voor het N.L.F.- diploma landmeettechnicus, landmeetkundig tekenaar en landmeet kundig rekenaar. Deze examens zullen vermoedelijk in April en Mei 1955 worden gehouden. De examencommissie houdt zitting op verschillende plaatsen. 255

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 47