Aanmeldingen moeten op een daartoe bestemd formulier (aan te vragen bij de secrtetaris) geschieden vóór 1 Februari 1955 bij de Heer Ir S. Rienstra, Kanaalweg 4 te Delft, secretaris van de examencommissie. Het examengeld ad 35,moet vóór die datum zijn gestort op postrekening 390020 t.n.v. de Heer Rienstra te Voorburg. Van de candidaat wordt o.m. verlangd, dat hij de Nederlandse taal schrijft in de Wettelijke spelling. Examenopgaven samen met de verslagen van de examens land- meettechnicus vanaf 1946, landmeetkundig tekenaar vanaf 1950 en landmeetkundig rekenaar vanaf 1949 zijn tegen betaling van 1, per examen verkrijgbaar bij de secretaris bovengenoemd. Polygoonformulier logarithmische veelhoeksberekening* Wij vestigen er de aandacht op, dat de Nederlandse Landmeet kundige Federatie een formulier heeft uitgegeven voor logarithmi sche veelhoeksberekening. De prijs bedraagt 0,25 per stuk (4 blz.) Bestellingen worden uitgevoerd na storting op girorekening 369299 ten name van collega D. de Vries te 's-Gravenhage. Aparte directie voor het Kadaster;? *-) In de „Ambtenaar" van 25 Sept. jl. lazen wij een aanbeveling tot instelling van een aparte directie voor de landmeetkundige dienst van het Kadaster. Wij geven de opvatting van de redactie ter oriëntatie van onze lezers, hetgeen niet betekent, dat wij deze gedachtengang zonder meer onderschrijven. Hier volgt de bespreking: In de kring van de technische dienst van het kadaster is het denk beeld van de instelling van een aparte directie voor deze dienst meermalen geopperd. Er is wel reden, hieraan ook op deze plaats eens enige aandacht te schenken. In de kadastrale dienst zit net als in vele andere diensten een zekere beweging en ontwikkeling. Zij voltrekt zich de laatste decennia voornamelijk in de breedte: eerst was er alleen de bij- houdingsdienst, daarna kwam de ruilverkavelings- en later de her- metingsdienst er bij. Omdat het kadaster al zo'n oud dienstvak is, is de ontwikkeling in de hoogte vrijwel tot staan gekomen: een grotere nauwkeurigheid, een meer volmaakte methode van meten is bijna niet mogelijk; het hoogst te bereiken resultaat op dit gebied is al te verwezenlijken. Uit de ontwikkeling in de breedte blijkt echter, dat het kadaster een noodzakelijk instituut is. Dat het niet dood is, bewijzen de pogingen door verbetering van werkmethoden de effi ciency zo hoog mogelijk op te voeren. Vanzelfsprekend is de ontwikkeling van jongere diensten veel onstuimiger en er zijn er zelfs, die in hun jeugdig vuur trachten de 256 1) Zie Voorlopig Verslag Hoofdst. VUB Rijksbegroting 1955.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 48