den gegeven in die vakken, die voor terreinwerkzaamheden nodig zijn, zodat, na een verplicht te stellen praktijkperiode (evenals bij een M.T.S.) de geslaagden als all-round technische ambtenaren een plaats kunnen vinden bij de diverse diensten en bij het kadaster, aldus het program. Op deze wijze zou men ook perspectief kunnen geven aan de tekenaars, landmeetkundig-ambtenaren en landmeetkundig-ambte naren A en het verloop in deze rangen kunnen tegengaan. Wat men o.i. beslist niet moet doen is alle heil verwachten van de M.T.S.-ers (landmeetkundige richting). Er is één M.T.S., die sinds September 1954 een dergelijke oplei ding geeft. Het duurt nog jaren voor deze leerlingen klaar zijn met hun studie. Hoevelen zijn dan bereid naar het kadaster te komen? En afgezien daarvan, waarom zou men deze weg opgaan? Het tussenschuiven van deze jongelui zal ongetwijfeld leiden tot grote spanningen in de technische dienst. Laat men zich instellen op het personeel dat men heeft! Dat z'n werk niet alleen met grote liefde verricht, doch ook met grote bekwaamheid. Hieruit kan men de ambtenaren (op M.T.S.-niveau) recruteren; men heeft bovendien het grote voordeel, dat deze ambtenaren door jarenlange ervaring het dienstvak grondig kennen. Georganiseerd overleg. De Minister van Binnenlandse Zaken deelt in de Memorie van Toelichting op de Rijksbegroting 1955 mede, dat hij het resultaat van het overleg tussen Regeringsdelegatie en de Centrales van Overheidspersoneel met zeer veel belangstelling tegemoet ziet. Bedoeld overleg sloeg op voorstellen inzake de werking der bij zondere commissie van overleg en dienstcommissies, over welke onderwerpen de besprekingen nog voortduren. Ook worden binnenkort voorstellen verwacht van de Centrale Commissie voor Georganiseerd Overleg in Ambtenarenzaken met betrekking tot een algehele herziening van de bepalingen inzake vacantie en verlof in het Algemeen Rijksambtenarenreglement en in het ArbeidsovereenkomstenSesluit. Er wordt naar gestreefd een nieuwe regeling dienaangaande met ingang van 1 Januari 1955 in werking te doen treden. Ontwerpen Pachtwet en Boswet. Het ontwerp ener nieuwe Pachtwet heeft het Departement van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening verlaten. Omtrent een nieuwe Boswet wordt in de begrotingsstukken mede gedeeld, dat de wens van het bedrijfsleven om tot instelling van een bedrijfschap voor de bosbouw te geraken, thans in vervulling is gegaan. De Minister onderzocht, welke consequenties de instelling 259

Orgaan der Vereeniging TAK | 1954 | | pagina 51