en zij werkt evenmin de nog steeds groeiende achterstand in de kadastrale werkzaamheden weg. De landmeters (ingenieurs en hoofdingenieurs) zullen niet anders dan leidinggevende ambtenaren kunnen zijn. De uitvoe rende taak daarentegen zal geheel aan middelbaar- en lager per soneel moeten worden opgedragen. Dit is o.i. het werkelijke knel punt. Wijkt men hiervan af dan zijn de aantallen ingenieurs en hoofdingenieurs niet verantwoord. Tot heden heeft de dienstleiding de capaciteiten van de land meetkundige ambtenaren niet volledig benut. Er is meer gelet op datgene wat hij mocht doen dan op hetgeen hij zou kunnen doen. Dit menen wij te moeten stellen tegenover de desbetreffende opmerkingen van de Staatssecretaris. De wensen van ons corps, waarvan nog niets gerealiseerd is, voor wat betreft een betere salariëring en doorstroming van de landmeetkundig ambtenaar naar de A-rang, benevens die aan gaande de bezetting van de volledige middelbare rang zijn op het Ministerie nauwkeurig bekend. In de verwachting dat hiermede bij de komende besprekingen in de Bijzondere Commissie ernstig rekening zal worden gehouden, zien wij deze behandeling met vertrouwen tegemoet. Ruilverkaveling Stemmingen ruilverkaveling» Blok Montfort". Op de stemmingsvergadering, welke op 27 October j.L werd gehouden te Montfort onder voorzitterschap van de Heer G. Derks, Lid van Gedeputeerde Staten van de provincie Lim burg, werd de ruilverkaveling van het blok Montfort", gelegen onder de gemeenten Montfort, Echt, Linne, Maasbracht en St. Odiliënberg, aangenomen. De oppervlakte van het blok bedraagt 1514.77.27 ha, het aan tal stemgerechtigden 1028, Tegen stemden 336 eigenaren, een oppervlakte vertegenwoor digend van 756.72.21 ha, terwijl ingevolge artikel 34, lid 2 van de gewijzigde Ruilverkavelingswet 1938 buiten beschouwing bleef 14.43.59 ha. Opgemerkt zij dat de aanvraagster van de ruilverkaveling, de Gemeente Montfort, thans haar stem tegen de ruilverkaveling uitbracht, daarin een oppervlakte vertegenwoordigend van rond 329 ha. Nieuwe aanvragen. Blijkens een nader bericht van de C.C.C. is de oppervlakte van het blok Riethoven II" abusievelijk opgegeven als te zijn 260 ha. Dit moet zijn 1260 ha. 22

Orgaan der Vereeniging TAK | 1955 | | pagina 24