Landmeetkundige berekeningen* Het consequent gebruiken van rekenformulieren (die tegen betaling verkrijgbaar zijn aan het Centraal Teken- en Opleidingsbureau, Nieuwe Haven 6 te 's-Gra- venhage) wordt met klem aanbevolen. De berekening van de overgang werd door vele candidaten geheel verkeerd behandeld. Blijkbaar beschikten zij niet over voldoende inzicht in deze materie. Landmeten en waterpassen* De commissie was teleurgesteld door het slechte resultaat van dit onderdeel. De opgaven waren over het algemeen van zeer een voudige aard. Het viel o.a. op, dat vele candidaten geen goed begrip hadden van een resumtie. De commissie raadt aan bij de voorbereiding voor het examen dit onderdeel niet te verwaarlozen. 2. Examen Landmeetkundig tekenaar 1954. Tot het examen werden toegelaten 12 candidaten, waarvan 4 op grond van het schriftelijk gedeelte een oproeping ontvingen voor het mondeling examen. Aan 3 candidaten werd het diploma uitgereikt. Voor de onderdelen grootteberekening en landmeetkundige be rekeningen is het verslag gelijkluidend aan dat van die onderdelen bij het examen voor landmeettechnicus. Ook de resultaten voor de tekenvakken: kaarttekenen, profiel tekenen en topografisch tekenen zijn teleurstellend. De candidaten gaven veelal blijk van gebrek aan deugdelijke voorbereiding. 3. Examen Landmeetkundig rekenaar 1954. Tot dit examen werden toegelaten 2 candidaten, die echter op grond van de resultaten van het schriftelijk gedeelte geen op roeping kregen voor het mondeling examen. De commissie klaagt over onsystematisch en slordig werken, waardoor het nazien zeer bemoeilijkt werd, gebrek aan routine en het veel te weinig toepassen van controle op de berekeningen. Aan allen die zich voorbereiden voor een der examens van de Nederlandse Landmeetkundige Federatie, wordt dringend aan geraden kennis te nemen van de examenverslagen omdat daarin behartigingswaardige opmerkingen worden gemaakt. Ook zijn van de rekenopgaven de antwoorden vermeld. De opgaven met bijbehorend verslag zijn tegen betaling van 1*per examen verkrijgbaar bij de secretaris van de examen commissie, Ir S. Rienstra, Kanaalweg 4, Delft. Aan hetzelfde adres is gratis te verkrijgen het prospectus voor de in de eerste helit van dit jaar te houden examens. (Zie ook het berichtje hierover in onze vorige aflevering, jrg. 12, blz. 255.) 36

Orgaan der Vereeniging TAK | 1955 | | pagina 38