Als voorzitter treedt op de Heer H. Th. 's Jacob te Staverden. Het centraal bureau is gevestigd in het kantoor van boven genoemde vereniging „Het Grondbezit", Donkere Gaard 4bis te Utrecht. Hotel Sonsbeek Middelbare Bosbouw- en Cultuurtechnische schooL Wij vernemen, dat door de Arnhemse gemeenteraad is besloten, hotel Sonsbeek te doen inrichten als zetel van de Middelbare Bosbouw- en Cultuurtechnische school van de Nederlandse Heidemaatschappij. Vestiging in dit riant gelegen gebouw betekent voor deze school ongetwijfeld zeer veel. Technische prijscourant no. 4 1953/'54 H. Gadella N*V* Wij ontvingen de Technische Prijscourant no. 4 van de Utrechtse firma H. Gadella N.V., Oudegracht 312. Men vindt er in een uitgebreid overzicht van de voornaamste teken- en meet- gereedschappen. Naast de vele systemen rekenliniaal (,,Rietz" en Electro") zijn o.m. opgenomen de Watts „Microptic" theodolieten, welke ge bruikt werden bij projecten als de stuwdam in de Nijl bij Assoean en de hydro-electrische installaties in de Australische Snowy Mountains, en verschillende waterpasinstrumenten van dezelfde Londense fabrieken van Hilger Watts Ltd. Geïllustreerde prospectussen in de Engelse taal met prijsopgave worden op aanvrage verstrekt. Geen bezoldigde voorzitter meer bij de C.RJP* Naar wij vernemen, is door de Hoofdbestuursvergadering van de Centrale van Verenigingen van Rijkspersoneel besloten op de a.s. voorjaarsvergadering een niet-bezoldigde, nog in actieve dienst zijnde voorzitter te kiezen in de plaats van de tegenwoordige voor zitter, de bezoldigde bestuurder Steketee. In kringen van de aangesloten verenigingen is de gedachte ge rijpt, dat een onbezoldigd bestuur met een bezoldigd uitvoerend bureau zuiverder werkt dan het bestaande instituut van bezol digde bestuurders. Hierdoor wordt meer macht gelegd in de han den van de souvereine vergadering. De bestaande contributie-commissie van de C.R.P., bestaande uit de Heren Zellenrath, Daggert en De Kreek is uitgebreid met drie leden, t.w. de Heren Kennemans, Noom en Van Houten, algemeen secretaris V.T.A.K. De nieuwe commissie heeft tot taak een reorganisatie van de C.R.P. voor te bereiden. Naast de uitvoering van het voorstel, om bij de Regering aan drang uit te oefenen, opdat een spoedige beslissing worde ge- 40

Orgaan der Vereeniging TAK | 1955 | | pagina 42