gen, dat mijn eindindruk is, dat hier moet worden gesproken van een enigszins verwaarloosde afdeling van de belastingdienst. Ik moest hieraan opnieuw denken, toen ik gisteravond aan mijn kin deren voorlas het sprookje van Andersen: De kabouter en de spek slager. Dit sprookje handelt over een arme en verwaarloosde stu dent, die inwoning heeft bij een heel rijke spekslager, en over een kaboutertje dat twijfelt, aan wie hij zijn gunst zal geven, aan die rijke spekslager of aan die arme student. Nu geloof ik, dat bij de vraag, aan wie wij de gunst zullen geven, wij staan tegenover een Minister en een Staatssecretaris, die omgeven zijn door een schare van adviseurs en zich in dit opzicht rijk mogen noemen, vergeleken met de eenzame begrotingscontroleurs, die wij zijn. Mijnheer de Vqorzitter! Nu wil ik het beeld van de Minister van Financiën als rijke spekslager graag vergeten, maar de figuur van de inwonende, arme en verwaarloosde student laat mij niet los. Is het wel een vraag, of inderdaad moet worden gesproken van enige verwaarlozing van deze afdeling kadaster en hypotheken? Op deze vraag zou ik gaarne mijnerzijds een voorlopig antwoord geven en ik zou dit willen baseren op solide bases, nl. in de eerste plaats op de begroting van de Minister van Financiën en de verschillende bijlagen, die daarbij zijn gevoegd, met name ook de personeelsstaat, en in de tweede plaats op het „Weekblad der Belastingen", waar voor, zoals bekend is, de Staatssecretaris ook zeer bijzondere be langstelling heeft. Het genoemde weekblad behoort tot mijn wekelijkse lectuur. Soms werp ik ook weieens een oogje op de achterpagina en dan kijk ik, zoals het een ieder wel gaat, vooral naar de plaatsen, die mij het meest interesseren; in dit geval is dit de plaats mijner inwo ning, Leeuwarden. Nu vond ik in het lijstje onder „Renseignemen- ten nopens vacerende betrekkingen", in het nummer van 30 Octo ber jl„ dat er bij het kadaster te Leeuwarden een vacature is sedert 6 October 1947. Mijnheer de Voorzitter! Er bestaan meer vaca tures; ik meen, dat er 32 of 33 hypotheekkantoren zijn en daarvoor worden hier 7 vacatures vermeld. Ik heb eens een berekening ge maakt en het bleek mij, dat die vacatures gemiddeld al 3J^ jaar oud zijn. De lectuur van de achterpagina, die overigens niet aan te be velen is, kenmerkt zich in dit geval toch wel door enige humor, want voor de door mij bedoelde vacature wordt vermeld, dat wen sen t.a.v. de vervulling moeten worden ingediend vóór 26 Novem ber 1947! Er staan meer van die opmerkingen in en ik meen hieruit wel te mogen concluderen, dat er voor de afdeling kadaster en hypotheken gebrek aan aandacht bestaat. Wanneer ik althans deze vacatures vergelijk met de andere vacatures in de belastingdienst, dan moet ik constateren, dat hier een zeer zwakke plek in de rij zit. Mijnheer de Voorzitter! Ook op andere plaatsen blijkt wel, dat hier moet worden gesproken van een grote achterstand. Wanneer ik in de personeelsstaat de begrote getallen vergelijk met de werke- 5

Orgaan der Vereeniging TAK | 1955 | | pagina 7