Congres van Middelbare Landmeetkundigen te Utrecht, gehouden op 5 Februari 1955 in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen* Sprekers: Prof. Dr Ir W. Schermerhorn, Ir B. de Boer, D. de Groot. Het eerste congres van middelbare landmeetkundigen in Neder land trok meer dan tweehonderd belangstellenden naar Utrecht. Blijkens de lijst van aanwezigen bevonden zich onder de bezoekers 85 leden van de initiatiefnemende vereniging, de Vereniging van Technische ambtenaren van het Kadaster. De overigen waren autoriteiten, afgevaardigden van diverse bonden en personeelsleden van gemeentelijke landmeetkundige diensten, van de N.S., Rijks waterstaat, Rijksgebouwendienst e.a. Omstreeks half elf opende de congresvoorzitter, tevens voorzitter van de initiatiefnemende Vereniging, de Heer G. W. Wegereef te Rotterdam, de vergadering met de volgende woorden: Dames en Heren, Door het initiatief van een lid van de Vereniging van Technische Ambtenaren van het Kadaster kreeg het Bestuur tijdens de Algem. ledenvergadering in 1953 de opdracht een congres te organiseren van middelbare landmeetkundigen in Nederland. De consequentie hiervan was, dat deze spreker werd veroordeeld de leiding van dit congres op zich te nemen. Het komt mij voor, dat mijn optreden als zodanig hiermede vol doende is geëxcuseerd. Op dit eerste congres in Nederland van en georganiseerd door middelbare landmeetkundigen heet ik U allen van harte welkom. Naast de vele middelbare landmeetkundigen zien wij hier echter eveneens verschillende bekende topfunctionarissen en hogere amb tenaren van het Kadaster en andere landmeetkundige diensten. De aanwezigheid van: de heer Weisfeit, Hoofd van de afd. personeel van de belasting dienst van het Ministerie van Financiën, de heer Stoorvogel, Insp. van de Hyp. en het Kad. en tevens Hoofd van de Afd. Kadaster en Hypotheken van het Ministerie van Financiën, de heren Ingenieurs-Verificateur van het Kadaster: Joosten, Sanders en Wolters, Ir Rienks, Hoofd van de Afd. Landmeten van de Gemeente Rotterdam, stellen wij zeer op prijs. 44

Orgaan der Vereeniging TAK | 1955 | | pagina 2