c.c.c. Over de Cultuurtechnische Dienst hier iets meer: Organisatorisch is de C.D. ondergebracht bij de Directie van de Landbouw van het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening. De totale personeelsbezetting bedraagt ca. 600 personen. De staf bestaat uit 20 academisch gevormden, ruim 20 middel baar-technici, 40 lagere technici (tekenaars e.a.) en 90 admini stratieve ambtenaren. De Directeur treedt op als secretaris van de In elke provincie is een provinciale directie ingesteld onder lei ding van een Hoofdingenieur-directeur. De provinciale directies hebben een bezetting van 58 land bouwkundig-ingenieurs, 1015 technische ambtenaren (zowel civiel- als landbouwtechnici)enkele lagere technici en 10 admi nistratieve ambtenaren. Alleen de directie Zeeland maakt door haar bijzondere taak een uitzondering op de regel. Daar werkt men met 115 personen. De zetel van de C.D. is in Utrecht. Binnenkort is een ontwerp van wet te verwachten, dat voorziet in vestiging te Wageningen van een internationaal instituut voor de bestudering van landaanwinning, inpoldering, cultuurtechniek en grondgebruik. Wel een bewijs voor de belangrijkheid van dit onderdeel en een aanwijzing voor de toekomstige uitbreiding van de C.D. Door de Cultuurtechnische dienst, samen met alle daarbij be langhebbende diensten, worden de ruilverkavelingen voorbereid. Deze voorbereiding bestaat uit het onderzoeken van de aan vraag, het opmaken van de lijst van hen, die bij het kadaster als eigenaar bekend staan, het rapport met de beschrijving van de landbouwkundige toestand in het blok, de voorzieningen, welke ter verbetering zijn te treffen en de kostenraming. Aan de memorie van antwoord, betreffende de nieuwe Ruil- verkavelingswet, uitgebracht aan de Eerste Kamer der Staten- Generaal, en aan enkele andere bronnen ontlenen wij nog de volgende bijzonderheden: De verbeteringen vinden hun neerslag in het voorlopige plan van wegen en waterlopen, het landschapsplan, de voorgestelde toewijzing van kavels aan openbare lichamen, geprojecteerde boer- derijenbouw, aanleg van utiliteitswerken, ontginningen, etc. Tevens worden eigendoms-, gebruikers-, hoogte- en bodem- kaarten gemaakt ter verkrijging van een inzicht in de knelpunten in het gebied. In dit voorbereidingsstadium wordt o.a. overleg ge pleegd met militaire autoriteiten, de Rijkswaterstaat, het Staats bosbeheer, de Provinciale Planologische Dienst, de Provinciale Waterstaat, de georganiseerde landbouw, benevens met gemeen ten en waterschappen. 102

Orgaan der Vereeniging TAK | 1955 | | pagina 12