Het perceel 1423 is opgemeten aan een meetlijn waarvan begin- en eindpunt in coördinaten bekend zijn: 57 689,48 434,06 68 4- 724,35 517,86 De scheiding PR, die de perceelsgrens in R loodrecht snijdt, splitst 1423 in de nieuwe percelen 3172 en 3173. Bereken de grootten van deze percelen. Geef bovendien kort maar duidelijk aan hoe de controle op de som van de nieuwe per celen is uitgevoerd. Bereken daarna het meetcijfer van punt Q in de meetlijn 6857 en, alleen als U verder geheel gereed is, het meetcijfer bij punt S op de onderste meetlijn (S ligt op het verlengde van PR) Opmerkingen* De voetpunten van de loodlijnen zijn reeds gecontroleerd. Overweeg, alvorens met de berekening te beginnen, welk coördinatenstelsel daarbij de voorkeur verdient. Verwaarloos overbodige gegevens. Boekbesprekingen Publicaties van de rijkspsychologische dienst. De mens en zijn werk, door Dr. F. J. E. Hogewind. Uitg. H. E. Stenfert Kroese N.V., Leiden. In de sociaal-psychologische reeks onder redactie van Dr. A. M. J. Chorus, Hoogleraar te Leiden, verscheen onder de titel ,,De mens en zijn werk" de psychologische analyse van een aantal concrete arbeidssituaties in rijksdiensten. Zoals bekend, verricht bovengenoemde rijksdienst in het kader van de rijkspersoneelsaangelegenheden praktische onderzoekingen. O.m. worden adviezen gegeven bij psychologische problemen, die zich in de personeelssector voordoen. In dit werk en in de volgende publicaties zullen de resultaten van de systematische wetenschappelijke onderzoekingen openbaar worden gemaakt. Dr. Hogewind, chef van de sociaal-psychologi sche afdeling, demonstreert hier op grondige wijze de voordelen van het goed geleide interview. De methode van bewerking en de grafische vastlegging van de resultaten zijn voor ons land nieuw. Voor ons is van veel belang de methode van personeelsbeoor deling. Deze beoordeling immers begint in de particuliere bedrijven zowel als in de rijksdiensten een (waarschijnlijk zeer belangrijke) rol te spelen. Het is prettig te lezen, dat de onderzoekers inzien, hoe moeizaam een juiste personeelsbeoordeling geleerd wordt en dat beslissingen m.b.t. deze materie eerst na critische beschouwing worden genomen. 115

Orgaan der Vereeniging TAK | 1955 | | pagina 25