Berichten Het landmeterswoordenboek zal tot stand gebracht worden in nauwe samen hang met het geodetisch woordenboek. Alles zal worden gedaan om te bereiken, dat de verschillende talen, vertegenwoordigd door de nationale verenigingen van de ILF, er hun plaats in krijgen. 119 Internationaal technisch (landmeetkundig) woordenboek. Het verslag van de zittingen van het Comité Permanent (een orgaan van de Internationale Landmetersfederatie) in Augustus 1954 te Wenen bevat o.m. een overzicht van Prof. Dr Louis Hegg betreffende de voortgang van de arbeid voor het technisch woordenboek. Prof. Hegg heeft zelf een landmeters-vocabulaire samengesteld, dat 4200 vak woorden -en -uitdrukkingen telt. Hij denkt deze te gebruiken als een verificatie van reeds verzamelde basiswoorden. Voor het e.v. congres zal de eerste aflevering wel gereed kunnen zijn. (Uit het Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde, 71e jg. nr. 2) Lustrumboek Snellius 19501955. Het Landmeetkundig gezelschap „Snellius" te Delft heeft het plan opgevat een Lustrumboek samen te stellen, om o.m. de ontwikkeling van de Landmeet kunde te karakteriseren. Een reeks van schrijvers zullen aan de samenstelling medewerken. Bijdragen over fotogrammetrie en electronische metingen, over de ruilverkaveling, de gewijzigde personeelsformatie, de activiteiten van de land meter in het buitenland, de historie van de status van de landmeter en de ontwikkeling van de studie zullen hierin een plaats vinden. Het boek verschijnt omstreeks November 1955. De redactie bestaat uit de Heren P. A. Boerstra, H. J. Buiten en G. L. Strang van Hees. De prijs is bepaald op 9,45. De Stichting 19401945. Sprekende over de vijfde Mei 1955 heeft de Minister-President in de Tweede Kamer der Staten-Generaal medegedeeld, dat er op die dag een daad van nationale offervaardigheid zal worden gevraagd door een grote inzameling voor de Stichting 19401945. Radio en dagbladen zullen U nader inlichten. De Stichting verzorgt nog steeds 6000 gezinnen, daarbij de belofte voor ogen houdende, die de actieve leden van het verzet elkaar gaven, om het gezin van de gevallene te verzorgen. Deze belofte moet worden overgenomen door elke Nederlander, die thans de vruchten plukt van de verzetsstrijd. De Stichting 19401945, geboren uit het initiatief van alle groepen der illegaliteit, wil de gezinnen van de door het verzet getroffenen handhaven in hun milieu en de kinderen bijstaan tijdens hun studie en hun vakopleiding. De Stichting werkt het liefst geruisloos. Helpt U mee door een flinke bijdrage te storten op gironummer 194045 Ook zijn wij U daar dankbaar voor. Plans bijwerken met schoon water. Onze aandacht wordt er nog eens op gevestigd, dat men bij de bijwerking van negatieve fotocopieën (de z.g. „zwartdrukken"), die bij de kadastrale diensten in gebruik zijn als veldplan, een eenvoudig procédé kan toepassen. Aangezien deze veldplans doorgaans intensief worden gebruikt, zal de witte plakkaatinkt, gebezigd bij vorige bijwerkingen, dikwijls snel beschadigd worden, zo niet geheel verdwijnen. Hierdoor verliest de bijwerking zijn nut. Tevens ondervindt deze arbeid veel oponthoud, vooral bij hogere temperaturen,

Orgaan der Vereeniging TAK | 1955 | | pagina 29