Overschrijving van transportakten, ingeval de Grondkamer zich onbevoegd heeft verklaard tot beoorde ling van een schadeloosstelling (Beslissing Staatssecretaris. Periodiek Woordenboek adm. en ge rechtelijke beslissingen,- tweede gedeelte, 1954, no. 16087.) In een akte, waarbij een gemeente enige percelen grond aan kocht, bedroeg de totale tegenprestatie 6.000,gesplitst in 2.717,als prijs van de grond en 3.283,als schadevergoe ding, welke de verkoper ingeval van onteigening zou kunnen vorderen. In het aan de Grondkamer gerichte verzoek was gesteld, dat sprake was van land in de zin van de Wet op de vervreemding van landbouwgronden (zie dit Orgaan, 12e jg., no. 5), doch dat andere dan landbouwkundige factoren de waarde van het land mede bepaalden. De Grondkamer overwoog in de goedkeuringsbeschikking als volgt: De Staatssecretaris heeft beslist, dat in gevallen als het onder- werpelijke de overschrijving van de akte niet behoort te worden geweigerd. Boeken en brochures Driemaandelijks bericht betreffende de Zuiderzee werken, jg. 35, 2e kw. 1954. Uitgegeven door het Ministerie van Verkeer en Waterstaat. Prijs 0,50. De uitgaaf bevat vele bijzonderheden omtrent de voortgang der werkzaamheden. Onder de bijgevoegde kaarten vinden we o.m. een tekening van de stand der bedijkingswerken van Oostelijk Flevoland. Vele foto's van woonkernen, sluizen en nieuwe graafmachines vullen de tekst aan. Van het dorp Creil werd een nieuw plan op schaal 1 1000 vervaardigd. 154 „overwegende dat het Prijzenbureauvan oordeel is dat slechts landbouw- „kundige factoren de waarde van het onroerend goed bepalen; dat de Grond kamer ingevolge artikel 8, lid 1 der Wet op de vervreemding van landbouw gronden moet beslissen met inachtneming van het oordeel van het Prijzenbureau; „dat gelet op de artt. 6 en 7 van de wetde hoogsttoelaatbare agrarische „waarde te bepalen is op 2717, „overwegende dat de Grondkamer niet bevoegd is de in de akte opgenomen „extra schadeloosstellingen voor economische nadelen te beoordelen; „verklaart goedkeuring te verlenen aan de hiervoor genoemde overeenkomst „met bepaling van de hoogsttoelaatbare tegenprestatie „verklaart zich onbevoegd het in de akte opgenomen bedrag voor extra schade loosstelling voor economische nadelen te beoordelen."

Orgaan der Vereeniging TAK | 1955 | | pagina 28