Van kef verenigingsbestuur Abnormaal personeelsverloop bij de Landmeetkundige dienst van het Kadaster en de oorzaken daarvan» De nieuwe personeelsformatie van de Landmeetkundige dienst heeft reeds enige jaren in het middelpunt van onze belangstelling gestaan. Dit gold niet alleen voor ons Bestuur. Het gold in even grote mate voor de leden van onze vereniging als voor die van andere vakorganisaties. Op afdelingsvergaderingen, welke wij bezochten en op de Alge mene Vergadering vormde de personeelsformatie steeds weer het belangrijkste agendapunt. Niemand zal kunnen tegenspreken, dat ons geduld lang op de proef is gesteld. Voor het Bestuur was het moeilijk, de gemoederen in het corps rustig te houden. Wij begrepen die onrust. Herhaaldelijk hebben wij de desbetref fende autoriteiten aan het Ministerie van Financiën er van in ken nis gesteld. Meermalen gingen wij naar huis met de gedachte, dat onze uiteenzettingen weinig indruk maakten. De onrust onder de landmeetkundige ambtenaren is reeds be gonnen vóór de intrekking van de verleende titels technisch ambtenaar" en technisch ambtenaar le klas"., hoewel dit feit om meer dan één reden buitengewoon onaangenaam was voor de betrokkenen. De volkomen onjuiste waardering van de landmeetkundig amb tenaar in het nieuwe Bezoldigingsbesluit Burgerlijke Rijksamb tenaren 1948 werd voor deze, naarmate de jaren verstreken, in financiëel opzicht een ramp! Juister ware het geweest, het verschil in salariëring tussen land meetkundige ambtenaren en landmeetkundige ambtenaren A min der groot te maken: uitgedrukt in de schalen van het toenmalige Bezoldigingsbesluit resp. 380,en 420, Ook van de kinderziekten van het in 1951 ontworpen en in gevoerde Ambtenarenbesluit Belastingdienst werd de landmeet kundig ambtenaar tot op zekere hoogte de dupe. Bevordering na het in dat besluit met goed gevolg afgelegde examen kreeg slechts één op de vijf candidaten. Gezien de aard en het niveau van hun ambtelijke werkzaamheden mag men^stel len, dat deze geringe promotiekansen (5 plaatsen per jaar) niet op redelijke gronden verdedigbaar zijn en waren. Op deze punten hebben wij, ondanks verschillende requesten en klemmende betogen, geen enkele verbetering kunnen bereiken. Reeds omstreeks 1950 bleek duidelijk, dat de personeelsformatie 128

Orgaan der Vereeniging TAK | 1955 | | pagina 2