een dag na de ,,overleg"-vergadering bijeen. De datum van het schriftelijk gedeelte van het onderzoek was de dag vóór de ver gadering van het G.O. reeds bekend. Het blad noemt zo'n toe stand gevaarlijk voor de verhoudingen in de dienst en daardoor in strijd met de belangen van de dienst, hetgeen wij volledig onderschrijven. Vernieuwing van het Kadaster komt niet aan bod. Het kaart materiaal is 130 jaar oud. Van het aanwezige personeel trekt men niet voldoende profijt. Het scheppen van acht rangen voor het middelbare personeel is te veel voor een dienst van deze omvang. Morele aanspraken van het personeel worden niet geacht. Tijdens het intern beraad van onze Vereniging op 4 Juni jl. zijn ex door de aanwezige afgevaardigden ernstige en gegronde grieven naar voren gebracht. Het personeelsverloop is o.i. niet te stuiten alleen door een iets betere bezoldiging van de landmeetkundige ambtenaren. Ook een iets snellere doorstroming naar de rang van landmeet kundig ambtenaar A of een .bescheiden dwarsverbinding" tussen de twee thans geldende promotielijnen zal aan de wensen van het middelbaar personeel niet voldoende tegemoet komen. Met de andere vakorganisaties zijn wij van mening, dat men recht moet doen aan de morele aanspraak op redelijke bevordering van het huidige personeel, dat hiervoor in het algemeen de capa citeiten bezit. Velen kan men meer bevoegdheden verlenen zonder aanvul lingscursus. De titel Technisch ambtenaar en Technisch ambtenaar le klas kan aan het huidige middelbare personeel worden ver leend. Het aan deze rangen verbonden salaris verdienen de hui dige ambtenaren zeker. Aan de chefs de bureau mag een redelijke vergoeding voor hun bijzondere arbeid niet worden onthouden. Deze wens leeft ook in landmeterskringen. Tegen de huidige gang van zaken hebben wij allen grote bezwaren. Wij vrezen dat het dienstbelang evenzeer als het personeels belang door de verschillende nieuwe maatregelen in het gedrang komt. Hierbij kunnen wij niet lijdelijk toezien. Onze gerechtvaardigde wensen zullen wij blijven uitdragen. Wij betreuren het in hoge mate, dat het Georganiseerd Overleg in verschillende opzichten niet aan het gestelde doel beantwoordt. De consequenties daarvan zullen wij moeten trekken. Bij verdere acties zullen wij ons gedragen weten door de steun en de trouw van onze leden en door de eensgezinde samenwerking met de andere vakorganisaties. 130

Orgaan der Vereeniging TAK | 1955 | | pagina 4