Van hel Verenigingsbestuur Een logische personeelsopbouw? In het laatst verschenen Orgaan van de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde heeft het Bestuur in een uitvoerig artikel van bijna 10 pagina's zijn zienswijze kenbaar gemaakt over „Een logische personeelsopbouw bij ons dienstvak"* Tijdens diverse besprekingen die wij in de achter ons liggende jaren met het Bestuur van genoemde vereniging hebben gevoerd was ons reeds gebleken, dat de wederzijdse meningen t.a.v. be paalde punten niet altijd gelijk waren. Ieder redelijk mens zal echter respect moeten hebben voor een afwijkende mening, mits deze op een openhartige, niet kwetsende wijze en met goede argumenten wordt kenbaar gemaakt. Slechts op deze wijze leert men elkander langzamerhand beter kennen. Aan een harmonieuze verhouding tussen vakverenigingen van hoger-, middelbaar- en lager personeel van een zelfde dienst vak kennen wij een hoge waarde toe, omdat men een weerspiege ling hiervan op de bureaux zal kunnen terugvinden. Een goede geest onder de verschillende categorieën ambtenaren op de bureaux is in belangrijke mate medebepalend voor .een goede kwalitatieve- en kwantitatieve productie. Deze opvattingen zijn naar onze smaak niet gehuldigd bij het redigeren van bovengenoemd artikel. Wij zijn bitter teleurgesteld en achten ons gegriefd door de onjuiste voorlichting en de geringschattende toon, die wij op verschillende plaatsen moesten constateren. Er zijn daar losse be weringen en uitspraken opgenomen, zonder dat enig bewijs materiaal wordt aangevoerd. Op één en ander zullen wij nader ingaan en tegelijk onze zienswijze stellen tegenover die van het Bestuur van K. en L., vooral voorzover dit betreft de voorzieningen die moeten worden getroffen om een verantwoorde en logische personeelsopbouw bij ons dienstvak te verwezenlijken. Wij beginnen dan met het citeren van enkele hoofdgedachten aan het begin. Over deze hoofdgedachten zijn wij het vrijwel eens. Meer dan 168 ,,De Kadastrale dienst is bezig terrein te verliezen aan allerlei andere metende diensten. ,,De Bijhoudingsdienst heeft een achterstand van 2Yi jaar. ,,De opdrachten P.W. kunnen maar nauwelijks worden verricht. ,,De noodzakelijke hermetingen kunnen niet geschieden overeenkomstig de daar- voor bestaande urgentie. ,,De werkzaamheden verbonden aan de Ruilverkaveling bieden zorgwekkende .vooruitzichten. „Deze ernstige situatie is ontstaan door: „Een zeer groot personeelstekort. „Een personeelsformatie die zich niet heeft aangepast aan de moderne opvat tingen omtrent de opbouw der rangen in een technisch dienstvak".

Orgaan der Vereeniging TAK | 1955 | | pagina 2