Ui! andere publicaties Bijgevoegd zijn enkele kaartjes van de ruilverkaveling Spoor- donk, oude en nieuwe toestand en een overzichtskaart van Neder land met de ruilverkavelingsgebieden in voorbereiding, in uitvoe ring en tot stand gekomen. Wij hopen, dat het boekje ,,de ruilverkavelingswet 1954 in de practijk" ook in de handen van vele kadastrale ambtenaren komt. W. K. Bezoldiging Burgerlijke Rijksambtenaren door G. J. Rietmulder. Uitgave N. Samson N.V. te Alphen a/d Rijn. Verschenen is de 22e Aanvulling, gedateerd 19 Augustus 1955. Zij, die streven naar een gedegen kennis van het gehele bezol digingssysteem en van de basis, waarop dit systeem wordt opge bouwd, moeten noodzakelijk kennis nemen van dit regelmatig bij gehouden verzamelwerk. De meeste regelingen zijn hierin opgenomen. Wij ontvingen van de Uitgeverij Astra uit Lahr in 't Schwarz- wald een bericht over het verschijnen van een vijftal boeken over Kartografie. In dl. 1 behandelt W. Barmann de ontwikkeling en het wezen der Kartografie; dl. 2 (H. Bosse) voert ons in de tech niek van het kaartenmaken in, terwijl in dl. 3 door dezelfde auteur de verschillende druk- en vermenigvuldigingsmethoden worden beschreven. H. P. Kosack en K. H. Meine schrijven in dl. 4 over de vooruitgang der kartografische kennis in de periode 1943 1954. In dl. 5 tenslotte vertelt H. Weijngandt over de op de ver schillende kaarten voorkomende plaatsnamen en de namen van landstreken, het systematisch verzamelen der gegevens voor de kaartbeschrijving en de uiteindelijke verwerking ervan op de uit te geven topografische- en andere kaarten. Tientallen tekeningen en kaarten verluchten de inhoud van deze serie over Kartografie, welke tegen D.M. 122.via de boekhandel is te bekomen. P. S. T. Der Fluchtstab, jrg. 6 nr. 4, juli/augustus 1955. Deze aflevering wordt geopend met een herdenking van Oskar Schreiber, die in 1905 overleed. Schreiber is bekend geworden als ontwerper van de driehoeksmeting van een groot deel van Duits land, waarvan de uitvoering onder zijn leiding heeft plaats ge vonden. J. Heyink schrijft over ,,Hilfsvermessungen zur indirekten Richtungsbestimmung bei der Kleintriangulation". A. Sumpmann geeft zijn ,,Gedanken zur Rationalisierung der 201

Orgaan der Vereeniging TAK | 1955 | | pagina 35