Het Bestuur van K. L. is ingenomen met de invoering van de nieuwe technische rangen. Het noemt echter de wijze, waarop dit geschiedt, nl. middels de overgangsvakcursus, ,,een ramp voor de kadastrale dienst", omdat een 20-tal van de beste krachten gedurende de eerstvolgende 5 jaren aan de dienst wordt onttrokken. Inderdaad is ook volgens onze mening de thans gekozen methode volkomen fout en helpt zij de dienst niet uit het moeras. De noodtoestand in aanmerking genomen was het logisch en verantwoord geweest, dat men onmiddellijk bekwame landmeet kundige ambtenaren, die hun sporen in de dienst verdiend hebben, benoemd had tot technisch hoofdambtenaar en hen tevens ruimere bevoegdheden had verleend. Indien die benoemingen geschied waren, tegelijk met een belangrijke uitbreiding van het aantal cur sisten op de C.T.O., van meetarbeiders en dienstauto's, dan zou de toekomst er rooskleuriger hebben uitgezien. Als normale overgangsmaatregel had het huidige corps land meetkundige ambtenaren en landmeetkundige ambtenaren A in de technische rangen opgenomen dienen te worden. Dit was een normale en redelijke wens van alle organisaties, die hebben deelgenomen aan de besprekingen in de Bijzondere Commissie G.O. Belastingen. Bij inwilliging was de onrust in het corps beteugeld en had men evenredig hoge prestaties kunnen verwachten. Het Bestuur van K. L. geeft de volgende oplossing van de moeilijke situatie waarin de Kadastrale dienst is beland: le. Handhaving van de overgangsvakcursus (ondanks de bewe ring, dat deze een ramp voor de dienst is), omdat er niet aan valt te ontkomen, wil men de l.a. recht laten wedervaren. 2e. In de toekomst uitsluitend aanstelling van technische ambte naren, opgeleid aan een M.T.S. met de motivering: a. er zul len zich voldoende afgestudeerde M.T.S.-ers aanmelden, b. Bij een dienstvakcursus blijft de onrust bestaan, c. Een dergelijke dienstopleiding spot met alle beginselen van econo mie en efficiency, d. Door de dienstvakcursus en de M.T.S.- opleiding zullen er twee categorieën middelbare ambtenaren bij het Kadaster werkzaam zijn nl.: de M.T.S.-er, die zich volledig middelbaar gevorrrfd weet en de kadastrale technisch ambtenaar van de eigen cursus, die zich volledig middelbaar gevormd acht. (Het Bestuur van K. L. meent dat, gezien de kleinheid der menselijke natuur, naijver en wrijving tussen deze twee categorieën niet uitgesloten zijn.) 3e. In de toekomst dienen de veldwerkzaamheden uitsluitend te worden verricht door landmeters en technische ambtenaren. L.a. en L.a. A (lagere krachten te velde genoemd) dienen te verdwijnen. 174

Orgaan der Vereeniging TAK | 1955 | | pagina 8