(Motivering: Blijvende oorzaak van onrust en een voort durende personeelswisseling worden aldus voorkomen. De taakverdeling bij drie groepen te velde is aanzienlijk moei lijker dan bij twee. Met deze drie groepen weet het publiek niet meer met wie het te maken heeft en verliest aldus het inzicht in de kwaliteit van de ambtenaren.) Na lezing van deze drie punten met de motivering zal het ieder een wel volkomen duidelijk zijn in welke richting het Bestuur van K. L. getracht heeft, de problemen rondom de personeelsformatie op te lossen. Indien deze bestuursmening bekrachtigd wordt door de meerderheid van de leden, weten wij eveneens vrij nauwkeurig wat wij, in de voor ons liggende jaren, van meergenoemde ver eniging hebben te verwachten. In aanmerking genomen, dat men uit overwegingen van ver schillende aard rekening zal willen houden met de in dienst zijnde ambtenaren, zal men zich toch steeds weer in de eerste plaats moeten realiseren, dat het belang van de dienst prevaleert boven alle andere belangen. Indien dus ook het Bestuur van K. L. deze gedachtengang als uitgangspunt heeft genomen en de voorstellen onaantastbaar zijn, zullen wij er ons bij neer moeten leggen, ook indien zij voor ons onaangename consequenties met zich mee zouden brengen. Wij zullen daar tegenover trachten aan te tonen dat het Bestuur van K. L. de realiteit in belangrijke mate uit het oog heeft ver loren en mede daardoor vreemde opvattingen verkondigt t.a.v. economie en efficiency. Ie. Handhaving overgangsvakcursus. Nimmer is er zon onrust en zo'n verbitterde stemming geweest onder het corps l.a. als tijdens en na dit onderzoek voor de overgangsvakcursus. Zij die menen dat deze stemming uitsluitend aanwezig is onder de afgewezen candidaten, vergissen zich. Vóór de vermelding van deze hier behandelde drie punten hebben wij reeds uiteengezet hoe de volledig middelbare kracht, onder de gegeven (wel zeer bij zondere) omstandigheden, op verantwoorde en logische wijze had kunnen worden aangewezen. Wij zijn dus van mening dat bij de thans gevolgde methode het corps La. niet datgene heeft gekregen, waarop zij inderdaad rechten kon doen gelden. 2e. In de toekomst uitsluitend M.T.S.-ers. Niemand kan met enige zekerheid zeggen of zich inderdaad een dusdanig aantal M.T.S.-ers zal aanmelden bij de Landmeetkun dige diensten van het Kadaster, dat de behoefte er door wordt gedekt. Het Bestuur van K. L. meent dit met redenen omkleed 175

Orgaan der Vereeniging TAK | 1955 | | pagina 9