VRAGEN DOOR KAMERLEDEN OVER HET KADASTER. Het Voorlopig Verslag van Hoofdstuk VIIB (Financiën) be vat verscheidene vragen over ons dienstvak. Van verschillende zijden worden deze vragen gesteld. Als dit Orgaan verschijnt, is het antwoord van de Minister waarschijnlijk reeds gegeven en zal de openbare behandeling reeds achter de rug zijn. Dezelfde leden, die benieuwd zijn naar de resultaten van een onderzoek betreffende de salarispositie van de hogere ambtenaren van de belastingdienst, hadden voorts met enige verontrusting kennis genomen van enkele persmededelingen over het functio neren van het overleg in de daarvoor bestemde bijzondere com missie. Uit deze berichten hadden zij de indruk behouden, dat b.v. in het overleg over de voorgenomen maatregelen omtrent de per soneelsvoorziening van het kadaster nauwelijks ruimte geweest was voor een gesprek. Is het juist, aldus vroegen zij, dat de examencommissie voor het toelatingsonderzoek voor de in te stel len overgangscursus reeds een dag na de ,,overleg"-vergadering bijeen was en de datum van het schriftelijk examen reeds vast stond vóór de vergadering van het georganiseerd overleg? Zo op beide laatste vragen een bevestigend antwoord wordt gegeven, zouden deze leden gaarne vernemen of dan de indruk, dat van een werkelijk overleg op één van de belangrijkste punten in feite geen sprake kon zijn, niet in belangrijke mate versterkt wordt. Kadaster en hypotheken. Vele leden hadden met belangstelling kennis genomen van de mededelingen in de Memorie van Toe lichting over de reorganisatie van de kadastrale dienst. Zij zouden gaarne van de Minister vernemen of de te benoemen directeur van deze dienst alleen bevoegdheden heeft ten aanzien van de technische aangelegenheden en of de organisatorische en personeelsaangelegenheden door andere buiten deze dienst staande ambtelijke instanties worden verzorgd. Verscheidene leden zouden gaarne een nadere motivering ont vangen omtrent de noodzakelijkheid van uitbreiding bij het kadas ter. Waarmede zijn de werkzaamheden toegenomen? Verschillende andere leden, die met genoegen geconstateerd hadden, dat de openbare gedachtenwisseling met de Regering in zake de kadastrale dienst tot een aantal te waarderen resultaten geleid heeft, stelden de vraag, in welke salarisklasse de nieuwe directeur geplaatst zal worden. Huns inziens is salarisklasse 153 hiervoor de geëigende, zijnde dit de klasse, waarin alle directeuren aan het Departement van Financiën zijn ondergebracht. Het was de vele eerderbedoelde (en ook andere) leden niet dui delijk, waarom de bij de begrotingen van 1954 en 1955 in uitzicht gestelde bevordering tot hoofdlandmeter A voor velen nog steeds niet tot stand is gekomen. Zij zouden gaarne nader ingelicht worden over de resultaten, door de bijzondere Commissie voor georganiseerd overleg bij het 221

Orgaan der Vereeniging TAK | 1955 | | pagina 15