dat de kadasterambtenaren inzake hun kadastrale noden en ver langens bij de duivel te biecht zijn. En de duivel, aldus de schrij ver, is Uw verwevenheid mét en Uw subordonnatie aan de Belastingdienst. De verwevenheid van twee diensten met fundamenteel verschil lende karakters is (mede) de oorzaak dat wij onder de goede kadasters allerminst een vooraanstaande plaats innemen, een plaats, die het Nederlandse kadaster naar het oordeel van de schrijver toekomt in een land waar zó weinig grond is voor zó- velen. Ir A. Govers bespreekt „de Ruilverkavelingswet 1954" van Mr J. E. van Leeuwen. Naar zijn mening geeft Mr van Leeuwen wel een zeer optimistisch beeld van de huidige toestand, als hij be weert dat per jaar ongeveer 20.000 ha kan worden verkaveld. (Ir Govers, de samensteller van het door ons in het September- orgaan besproken boekje „De ruilverkavelingswet 1954 in de prac- tijk" noemt een veel lagere jaarlijkse capaciteit van de gezamen lijke Ruilverkavelingsbureaux, nl. ongeveer 10.000 ha.) Ir F. Harkink is begonnen met de publicatie van de voorlopige woordenlijst, opgemaakt door de subcomm. Geodetische Termino logie van de Rijkscommissie voor Geodesie. Ontvangen: Svensk Lantmateri-tidskrift 1: 1955. Über die Ausgleichung von Dreiecksnetzen (Sonderdruck) Berichten Onze Algemene Vergadering 1955* Op 29 October jl, vond de Algemene ledenvergadering V.T.A.K. plaats te Utrecht. De zalen van hotel Smits waren vol, toen de voorzitter G. W. Wegereef deze 58e jaarvergadering opende met een vlot overzicht van de meest interessante interne kadastrale aangelegenheden van het afgelopen verenigingsjaar. Zijn geluk wens aan de 50 collegaas, die in dit en in de komende jaren de overgangsvakcursus landmeetkunde zullen volgen, werd met een welgemeend applaus uit de zaal ondersteund. De door hem geuite bezwaren tegen de wijze, waarop het Ministerie heeft gemeend deze overgang naar een gewijzigde personeelsformatie bij de dienst van het Kadaster te moeten bevorderen, vonden weerklank bij de aanwezigen. Er is veel onrust en onbehagen gewekt bij de Tech nische ambtenaren van het Kadaster en dat wordt heus niet alleen gedemonstreerd door het nogal ongewone verloop. (Ook dit jaar vond weer een groot aantal (37) collegaas een beter gewaardeerd ambt elders.) De blijvers worden evenzeer door de ontwikkeling 245

Orgaan der Vereeniging TAK | 1955 | | pagina 39