gegrepen. Er wordt te veel gesolliciteerd! Dat leidt af van de diensttaak. De overledenen: C. W. Vaandrager te Maastricht, J. M. J. Keegel, met verlof uit de Nederlandse Antillen en J. J. van der Waals te Utrecht werden herdacht. Dat een agenda met 34 punten reeds voor 6 uur 's middags ge heel was afgewerkt mag dienen als een bewijs voor een ontwik keling in de goede richting van de vereniging. Een compliment voor deze vlotheid van behandeling komt én voorzitter én vergaderden toe. Het jaarverslag van de Secretaris, het financiëel overzicht en de begroting werden goedgekeurd. Inkomsten en uitgaven beliepen dit verenigingsjaar een bedrag van 12.866,80. Per 1 Juli 1955 bedroeg het saldo in kas 1624,35, terwijl de bezittingen volgens de balans een waarde van 2488,60 vertegen woordigen. Bij het punt bestuursbeleid werden verschillende vragen en op merkingen door het Bestuur naar genoegen beantwoord. Het program van actie lokte meer discussie uit. Natuurlijk blijft het moeilijk en tijdrovend, de wensen die er leven op organisato rische wijze in een rapport onder te brengen, als de ontwikkeling van verschillende zaken in de dienst heel anders loopt dan kon worden voorzien. Wij menen daarom ook, dat het een wijs besluit van deze ver gadering is geweest, een permanente program-commissie aan te be velen. Vóór de volgende A.V. zal het thans aanvaarde program dus opnieuw worden getoetst aan de dan bestaande omstandig heden. De leden van deze commissie (Schoffelmeer, Biesma en Kramer) weten zich verzekerd van de dank der aanwezigen. Ook de col- legaas Teeling, Vermeulen, en oud-collega De Boer, die een werk zaam aandeel hadden in de voorbereiding van dit Program, werd dank gebracht voor hun offers. Als gasten waren aanwezig de Heren Munnik, secr.-penningm. van de Centrale van Rijkspersoneel en Mr Plomp, Alg. secr. van het Ambtenarencentrum. De laatste gaf een duidelijke samenvatting van de stand van verschillende voor ambtenaren belangrijke zaken. Uit zijn overzicht bleek, dat een nieuw Reisbesluit spoedig in het Staatsblad kan verschijnen. Hoewel verschillende wensen niet ver vuld zijn, bevat het nieuwe besluit ongetwijfeld op verschillende onderdelen verbeteringen. Het verplaatsingskostenbesluit zal lan ger op zich laten wachten. Wat de vacantieregeling betreft: de belangrijkste wijzigingen zijn reeds in de voorschriften verwerkt. Waarschijnlijk zullen in de toekomst bij 50-jarige leeftijd 2 extra 246

Orgaan der Vereeniging TAK | 1955 | | pagina 40