dagen worden gegeven. Voor Vakbondsbestuurders komen 15 vrije dagen beschikbaar. De vacantietoelage moet worden verhoogd tot 4 (men stelt zijn verwachtingen op een extra uitkering nog in dit jaar). De ambtelijke aanstelling wordt in het recht steviger verankerd. Het georganiseerd overleg komt binnenkort in meer geregelde banen. Aan de ontwikkeling van de werkclassificatie wordt druk ge werkt. Invoering voor het rijkspersoneel zal echter niet vóór Januari 1957 kunnen geschieden. Ook op het terrein van de bezitsvorming, de ziektekostenrege ling en de pensioenen zal men spoedig meer vernemen. De ouderdomsvoorziening is een brandende kwestie. De wet geving is in wording. Men kan in het algemeen zeggen, dat de pensioenen van het rijkspersoneel er door zullen worden verruimd. De te storten premiën worden gecompenseerd. De A.V. sprak zich uit voor een dienstopleiding ter verkrijging van de middelbare toprang. Een dienstopleiding houdt meer reke ning met de in de dienst verworven bekwaamheden dan een M.T.S. met een vast leerprogram. Wij blijven nog jarenlang in de overgangsperiode. De personeelsformatie houdt trouwens ook geen verband met een onbeperkte aanstelling van M.T.S.-ers. De overheid heeft aan dit probleem nog weinig aandacht geschonken. Als de overgang naar een nieuwe personeelsformatie voor het hui dige personeel op rechtvaardige wijze is geschied, heeft men tegen de M.T.S. niet het minste bezwaar. Na de bestuursverkiezing was het bestuur als volgt samengesteld: G. W. Wegereef, K. van Houten, H. A. M. Tijsmans (herkozen), J. J. Vermeulen, Mej. Th. L. A. Marinus (nieuw gekozen). Mej. Marinus wordt welkom geheten in het Bestuur, collega L. J. Goedbloed op hartelijke wijze dank gezegd voor het vele werk, dat hij in het belang van de V.T.A.K. met enthousiasme verrichtte. De redactiecommissie, bestaande uit de collegaas: W. Koopmans, Mej. C. A. C. Best, K. Buursink en P. S. Teeling werd opnieuw voor een jaar met algemene stemmen herkozen. Het lidmaatschap van de C.R.P. wordt nog een jaar gehand haafd. Daarna is dit lidmaatschap afhankelijk van de vervulling van bepaalde voorwaarden in de organisatievorm (o.m. is men tegen handhaving van een bezoldigd bestuurder als voorzitter). Ons bestuurslid K. van Houten is benoemd tot D.B.-lid van de Centrale van Rijkspersoneel. De vergadering beschouwt deze be noeming als een gevolg van de arbeid van collega Van Houten in de reorganisatiecommissie en aanvaardt haar mede in het belang van de V.T.A.K. 247

Orgaan der Vereeniging TAK | 1955 | | pagina 41