Op de agenda van de volgende A.V. zal de Statutenwijziging worden geplaatst. Omtrent het collectieve lidmaatschap van H.O.R.A. (herstel lingsoord voor rijksambtenaren) zullen door het Bestuur nadere voorstellen worden uitgewerkt. Utrecht blijkt als vergaderplaats ook voor het volgend jaar de voorkeur te hebben. Van de vele voorstellen, ingediend door de afdeling Utrecht, werden VII (herdenking 60-jarig bestaan V.T.A.K.) en I (uit gave nieuwe lijst van technische ambtenaren van het Kadaster) ampel besproken. De overige werden noodgedwongen door de af deling teruggenomen. In principe is besloten, een feestelijke herdenking in 1957 voor te bereiden en daartoe een commissie samen te stellen, die voor stellen en programma uitwerkt. Voor de uitgave van een nieuwe lijst van ambtenaren acht men de tijd nog niet gekomen. Aan bevolen wordt het Jaarboekje" van de Belastingdienst aan te schaffen. De actie voor ledenwerving, de noodzaak van verbetering der ionen van de meetarbeiders en verschillende andere zaken werden in de loop van deze dag behandeld. Het Bestuur wacht opnieuw een druk verenigingsjaar. Vele leden gebruikten de avond om vriendschapsbanden aan te knopen en te verstevigen. Er is reden om aan te nemen, dat het Bestuur zich gesterkt weet door het meeleven van een groot deel der leden. De 58e jaar vergadering V.T.A.K. was zeer besluitvaardig. De besprekingen droegen er zeker toe bij, dat het Bestuur zich bij de acties in dit nieuwe verenigingsjaar sterk kan voelen door het volledige en al gemene vertrouwen van de leden. Opleiding tot middelbaar landmeetkundige aan de Middelbare Technische School voor de Bouwkunde te Utrecht 248 De aandacht van belanghebbenden wordt er op gevestigd dat de minimum- duur der studie aan de afdeling landmeetkunde van de Middelbare Technische School voor de Bouwkunde gelijk is aan die van de andere afdelingen. Deze bedraagt vier jaren (waarvan het 3e jaar in de practijk wordt door gebracht) voor leerlingen die in het bezit zijn van het einddiploma Mulo-B, H.B.S.-3 of onvoorwaardelijk zijn overgegaan naar de vierde klasse van een H.B.S. met 5-jarige cursus of naar de 5e klasse van een gymnasium. Op grond van andere diploma's kan een leerling bij uitzondering en onder bepaalde voorwaarden tot de tweede klasse worden toegelaten, een en ander ter beoordeling van de directeur. De leerlingen die in het bezit zijn van het einddiploma H.B.S.-B met 5-jarige cursus of Gymnasium B kunnen bij een goede cijferlijst in een speciale tweede klasse worden geplaatst (de zg. sterklasse), waardoor voor hen de minimum studietijd drie jaren bedraagt (waarvan het jaar voorafgaand aan het 4e in de practijk wordt doorgebracht).

Orgaan der Vereeniging TAK | 1955 | | pagina 42