249 In verband met het aantal beschikbare plaatsen voor leerlingen wordt aan geraden zich voor het schooljaar 1956'57 vroegtijdig aan te melden (in elk geval vóór 1 Juni, ook al is men dan nog niet in het bezit van het vereiste toelatingsdiploma). Prospectus, aanmeldingsformulier en verdere inlichtingen zijn verkrijgbaar bij de Directeur (adres: Vondellaan 2, Utrecht; tel. 15788). Notariële akte verplicht? Blijkens het voorlopig verslag van de vaste commissie voor justitie uit de Tweede Kamer is men van oordeel, dat een goed functionnerend notariaat waar borgen biedt van grote betekenis voor de rechtszekerheid. Het gaat hier over het wetsontwerp tot verplichtstellen van de notariële akte bij de levering van onroerende zaken en bij vestiging van zakelijke rechten. Enige leden staan voor, dat ook wijzigingsakten in notariële vorm moeten worden opgemaakt. Er waren daarnaast leden, die geen enkele grond zagen, waarom de Staat of de Provincie op dit punt aan een andere norm onderworpen moet zijn dan bur gers. De overheid neemt hier op voet van gelijkheid aan het rechtsverkeer deel. Andere commissieleden, die de aan zaakwaarnemers toegekende uitzonderings positie (zij mogen nog onderhandse akten opmaken) onrechtvaardig achtten, wilden deze regeling in elk geval uit het ontwerp lichten en deze in een over gangsbepaling toevoegen aan de wet op de vervreemding van landbouwgronden. Anderen meenden, dat door zaakwaarnemers nog een nuttige functie kan wor den vervuld in die streken, waar geen notaris gevestigd is. Ook zij echter wensen op den duur de zaakwaarnemers daar te vervangen door notarissen. Voor het huidige recht is het bij vestiging van een recht van hypotheek mogelijk, dit te bewerkstelligen door overschrijving van een vonnis. De commissie laat de vraag rusten, of ook transport van onroerend goed en vestiging van beperkte zakelijke rechten op onroerend goed aldus kan geschieden. Dit gezien de beperkte opzet van het hierbedoelde wetsontwerp. Examens N.L.F. 1956 In het voorjaar van 1956 worden wederom verschillende examens gehouden onder auspiciën van de Nederlandse Landmeetkundige Federatie. Deelnemers kunnen zich vóór 15 Februari 1956 aanmelden bij de secretaris der examen commissie, Ir S. Rienstra, Kanaalweg 4 te Delft. Men vrage aan dit adres de nodige formulieren en inlichtingen. Ook examen opgaven van vorige examens zijn bij de secretaris bovengenoemd verkrijgbaar. HET NIEUWE REISBESLUIT Naar wij vernemen, is het nieuwe Reisbesluit (na behandeling in het Geor ganiseerd Óverleg) de Raad van State gepasseerd. Wij kunnen de afkondiging dus spoedig tegemoet zien. Het zal waarschijnlijk op 1 Januari 1956 in werking treden. CONGRES BELGISCHE FEDERATIE VAN KADASTERPERSONEEL IN GENT (1 en 2 October 1955) Onze vereniging was op uitnodiging van het Bestuur van bovengenoemde Federatie (aangesloten bij „het Kartel der onafhankelijke syndicaten van de openbare diensten") vertegenwoordigd op het Congres te Gent. Behalve ondergetekenden waren namens het Franse „Syndicat national des Techniciens-Géomètres et employés du Cadastre" aanwezig de collegaas Galy en Bernon. Een zitting van de Algemene Raad op 24 Sept. te Brussel was hieraan voor afgegaan. De Federatie moest hier het voorzitterschap laten aan de onder-voor zitter O. de Bree, die de federale voorzitter verving. De Heer R. Langouche was afwezig. Zijn vrouw was overleden.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1955 | | pagina 43