Studiecommissie* De Directeur-Generaal der Belastingen heeft een Studiecom missie ingesteld, welke tot taak heeft de volgende onderwerpen te bestuderen: 250 Uit de ontelbare bewijzen van sympathie bleek weer eens te meer, hoe hoog deze voorzitter in Federatie-kringen staat aangeschreven. Onze oprechte deelneming gaat naar hem uit! In de Algemene Raad werd advies uitgebracht door de Heren R. Platton (de syndicale verkiezingen), P. Cools (vraagstukken betreffende ambtenaren der 3e en 4e categorie) en C. de Neuter (vraagstukken van. algemene aard). De Heren C. de Neuter, A. van Zeebroeck en P. Cools zijn in het Hoofd bestuur opgenomen. In „het Damberd" te Gent opende de plaatselijke voorzitter Van Caeneghem de vergadering, die met de bestuurders en leden goed bezet was. Voorzitter Langouche schetst in een gloedvolle rede de moeilijkheden van de Federatie en pleitte voor een volledig vertrouwen en solidariteit van de leden. R. van den Hove legt verantwoording af van het financieel beheer. Als hij het saldo noemt, klinkt een welverdiend applaus. Cors, algemeen secretaris van het Kartel, maakt duidelijk dat het nieuwe syndicaal statuut een sterk centraliserend karakter heeft. Slechts een nivellering naar omlaag kan het gevolg zijn. De Neuter vertelt op de hem eigen wijze over de zaken, die onderwerp van actie zijn. Al sprak hij over examens, promoties, bezoldiging en vergoedingen, er werd zeer aandachtig naar hem geluisterd. Uit de voordracht bleek een gedegen kennis van het vak en van de Federatie-zaken. Cools sprak over de ambtenaren van de 3e en 4e categorie. Zijn welsprekend pleidooi was voor de helft in het Vlaams, hetgeen zeer gewaardeerd werd. Voor een Frans-sprekende is dat zeker even moeilijk als voor ons een Franse toespraak, die in dit twee-talige gezelschap toch niet mocht ontbreken. Cools bracht ook de noodzaak van een kadastrale school in België voor het forum. De administratieve en technische vorming van de kadastrale ambtenaren moet verzekerd zijn. Velen geven hun mening. De buitenlandse afgevaardigden Galy en Koopmans vergelijken de toestanden in hun land met die in België. Koopmans constateert opnieuw, dat het Fede ratiebestuur actief is en de geest onder de leden strijdvaardig; Galy laat vooral uitkomen, hoe eendrachtig optreden (zijn vereniging organiseert 98% van het personeel!) tot goede resultaten en successen heeft geleid. Wij kwamen te laat aan tafel (in de salons van hotel Van den Veegaete). Dit tekent wel de huidige activiteit van de Belgische collegaas! De huldiging en het afscheid van de algemeen penningmeester R. van den Hove was een demonstratie van vriendschap, die ons ontroerde. De plaatselijke secretaris Notte heeft de prachtige en toegewijde loopbaan in een bijzonder fijne rede geschetst. Ook de moedige rol, die de scheidende in de oorlogsjaren heeft gespeeld en de vele onderscheidingen hem verleend, werden niet vergeten. De Federatie verliest in Van den Hove zeker een uitzonderlijke bestuurder en het prachtige cadeau (serviesgoed), dat zijn vrouw en hem op zo'n gracieuse wijze door Mevrouw Meekel werd aangeboden, was één van de vele hoogtepunten van deze intieme bijeenkomst. Een „kadastraal" groepje van vier verzorgde op enthousiaste wijze het muziek programma. Zowel de vriendschappelijke toenadering van de vakgenoten en hun dames, als het uitstekende diner en de buitengewoon interessante rondgang door het schone Gent zullen lang in onze herinnering blijven als een nuttig en aangenaam contact W. K., P. S. T.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1955 | | pagina 44