1°, de inkrimping van het aantal inspecties der registratie en suc cessie en hypotheekkantoren; 2°. op het gebied van de registratie en successie: a. de vereenvoudiging en modernisering van de voorschriften; b. de delegatie van bevoegdheden; c. de modernisering van het toezicht van de directeurs. De Commissie is samengesteld uit de Hoofden van de Afdelin gen Organisatie van de Belastingdienst (Voorzitter), Personeel van de Belastingdienst, Indirecte Belastingen en Kadaster en Hypotheken van het Ministerie van Financiën en de Directeuren van 's Rijks belastingen en domeinen te Groningen en te Utrecht. De personeelsopbouw bij het Kadaster* Tot onze spijt kon een artikel van het verenigingsbestuur be treffende de toekomstige personeelsopbouw bij het Kadaster in dit nummer niet verschijnen. Publicatie in het nummer van Januari e.k. wordt overwogen. 251 Kadaster voldoet niet aan de eisen. Het Nederlandse Kadaster, dat de eigendom van de grond bijhoudt, voldoet niet aan de eisen, die men er in de tegenwoordige tijd aan zou mogen stellen. Dat is de conclusie waartoe het Landbouwschap in een schrijven aan minister Van de Kieft komt en waarbij het vraagt stappen te nemen, dat deze dienst wordt losgemaakt van de belastingdienst. Aan deze binding wijt het Landbouw schap namelijk moeilijkheden, vooral bij de uitvoering van ruilverkavelingen en onteigeningen. Het Kadaster is aanvankelijk opgezet als een hulpmiddel voor de grond belasting. Deze belasting is echter van steeds minder betekenis geworden. Het belang van een goed kadaster als duidelijke vastlegging van de eigendoms rechten is daarentegen steeds groter geworden. Het is de oud-directeur van het Kadaster in Nederlandsch-Indië, de heer P. H. M. Plasman, die in het .Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde" op de grote verschillen tussen de kadastrale gegevens en de werkelijke situatie ten aanzien van de eigendom heeft gewezen. Bij de ruilverkaveling in de Staphorster bouwlanden bleek één van elke vier namen in de kadastrale legger ten onrechte als eigenaar van bouwland te boek te staan. Bij de ruilverkaveling in de Wan- royse Peel' bleek het aantal eigendommen maar 65 procent te zijn van het bij het kadaster ingeschreven aantal. Op sommige van die gronden bleken hypothe ken te drukken uit het jaar 1879, waarvan de eigenaren niets af wisten. Een studiecommissie tot onderzoek naar de wenselijkheid van een reorqanisatie van de dienst heeft geconstateerd, dat de Nederlandse Spoorwegen, de Rijks waterstaat en tal van grote steden en provincies eigen meetdiensten hebben in gesteld als gevolg van het tekortschieten van de kadasterdienst. Hierdoor is, zo wordt gezegd, veel dubbel werk gedaan. Hoe kan dit anders, zo vraagt de heer Plasman zich af, in een land waar slechts vijf procent van het gebied in rijks- driehoeksverband is gemeten en waar de zo nodige hermetingen zó slecht op schieten, dat het nog 67 jaar zal duren, eer een derde van ons land zal zijn 'hermeten. Uit „Parool" 18-10-1955. Gebouw voor studiecentrum van luchtkaartering Aan de Kanaalweg te Delft verrijst een groot gebouw, dat begin volgend jaar voltooid moet zijn. Het is het gebouw van het Internationaal Opleidingscentrum voor de Luchtkaartering, dat enige jaren geleden in het leven werd geroepen en waarvan prof. ir W. Schermerhorn directeur is.

Orgaan der Vereeniging TAK | 1955 | | pagina 45