genomen maatregelen inzake de personeelsvoorzieningen bij het kadaster nauwelijks ruimte is geweest voor een gesprek, niet gewettigd, 2. De uitbreiding van het werk bij de dienst wordt veroorzaakt door sterke toeneming van het rechtsverkeer in onroerend goed, mede als gevolg van woningbouw, wegenaanleg, dijkverzwaring, gemeentegrenswijziging, ruilverkaveling en andere cultuurtech nische werken. 3. Bevorderingen tot hoofdlandmeter A kunnen niet eerder plaats vinden dan na opneming van deze rang in het B.B.R. 1948 het geen met andere wijzigingen in dat besluit samenhangt en na opneming vervolgens in het Ambtenarenbesluit Belastingdienst. Op de wijziging van die besluiten wordt thans gewacht. Begin volgend jaar volgt weer de benoeming van 20 hoofdland meters. 4. De rekrutering van de technische ambtenaren zal geschieden uit afgestudeerden van de middelbaar technische school, terwijl daarnaast de meest geschikte landmeetkundig ambtenaren in de gelegenheid zullen worden gesteld het middelbaar-technisch niveau te bereiken. 5. De Minister acht geen termen aanwezig om wijziging te bren gen in de titulatuur van de landmeter van het kadaster in het bezit van een ingenieursdiploma. Hierdoor zou het corps van landmeters in twee groepen worden verdeeld, hetgeen hem ongewenst voor komt. 6. In de jaren 19511953 zijn in totaal 72 tekenaars in op leiding genomen. Het aantal werd in 1954 opgevoerd tot 49 en bereikte thans het aantal van 55 (het maximum aantal, dat het Centraal Teken- en Opleidingsbureau te Den Haag momenteel voor een jaarcursus kan bevatten). De aanstaande cursus wordt waarschijnlijk groter. Het verloop bedroeg tot heden ruim 100 man, waarvan sedert 1 januari 1954: 65. Dit verloop betreft voornamelijk de landmeet kundig ambtenaren. Volgens de begrotingsformatie 1955 zijn er rond 60 vacatures, waarbij buiten beschouwing worden gelaten de 92 cursisten die momenteel bij het C.T.O. in opleiding zijn. 7. Kort geleden is de mogelijkheid geopend om aan de bureaus van de landmeetkundige dienst adspirant-tekenaars in dienst te nemen. Het tekort aan lager personeel wordt hierdoor voor een deel opgevangen. 8. Er is besloten een studietoelage te verstrekken aan leerlingen M.T.S., richting landmeetkunde en toelagen ad hoe aan degenen, die in Delft voor geodetisch ingenieur studeren. 9. De Minister deelt de mening van zijn ambtgenoot van Land bouw, Visserij en Voedselvoorziening, dat de personele en mate riële uitrusting van de kadastrale ruilverkavelingsdienst in over eenstemming is met de geleidelijke opvoering van de ruilverkave- 11

Orgaan der Vereeniging TAK | 1956 | | pagina 11