lingscapaciteit tot 25000 a 30000 ha per jaar. De kadastrale ruil- verkavelingsdienst behoeft geen uitbreiding te ondergaan. 10. Omtrent de achterstand is medegedeeld, dat op 31 december 1950 nog 39201 metingen, betrekking hebbende op gedeelten van kadastrale percelen, onafgedaan waren tegen 66730 op 31 decem ber 1954. Het aantal metingen op aanvraag van particulieren is in dat tijdvak met ca. 40 gestegen. Het aantal ha afgedane ruilverkavelingen was van 19461954 gemiddeld 6500 ha per jaar. Aan de openbare bespreking op 17 november 1955 werd deel genomen door de kamerleden Van de Wetering, Haken, Engel- bertink, Ritmeester en Peschar, die verscheidene onderwerpen uit V.V. en M.v.A. aansneden. De Staatssecretaris deelde o.m. mede, dat door aanschaffing van een autograaf voor onze dienst de outillage op mechanisch gebied is verbeterd. Het beleid is er in de eerste plaats op gericht het (kadastrale) werk te verschuiven van de landmeters naar de mid delbare ambtenaren. Er zijn maatregelen genomen om in de naaste toekomst m.t.s.-ers in dienst te nemen. De overgangscursus, die zal maken, dat ook ambtenaren uit de dienst van het kadaster een opleiding op m.t.s.-niveau zullen kunnen volgen, is nu aan de gang; voor die cursus zijn 50 mensen aangewezen. De Minister over weegt, de cursusduur te verkorten tot een jaar. De afdeling Kadaster en Hypotheken is kort geleden tot een directie geworden. De directeur is op het ogenblik benoemd in schaal 152. Het salaris van de landmeetkundig ambtenaar zal wor den verhoogd. T.a.v. de meetarbeiders is bepaald, dat voor de arbeidscontrac tanten uit deze groep een verhoging van de beloning moet plaats vinden. Aan de mogelijkheid tot aanstelling in vaste dienst is een verruiming gegeven. Mede als gevolg van een daartoe strekkend verzoek van het kamerlid de Heer Ritmeester is toegezegd, dat in 1958 nog een aantal landmeetkundig ambtenaren de gelegenheid krijgt om de overgangsvakcursus landmeetkunde te volgen. De kadastrale diensten zijn ,,in het nieuws" geweest. Wij hopen dat de bijzondere aandacht, die Tweede Kamer, Regering en pers aan ons werk hebben gewijd, een gezonde ontwikkeling van het Kadaster in al zijn onderdelen zal bevorderen. 12

Orgaan der Vereeniging TAK | 1956 | | pagina 12