Limburg (gem. Wijlre en Voerendaal) Meerlo Noord-Brabant (gem. Grave) Utrecht (gem. Cothen) Totaal 100350 ha Van lief verenigingsbestuur Wanneer we aan het begin van 1956 een terugblik werpen op 1955, dan constateren we dat dit jaar belangrijke beslissingen heeft gebracht. De volledig middelbare rang werd bij het Kadaster in gevoerd; deze rang is bereikbaar voor een aantal uit ons midden. De strijd die jarenlang werd gevoerd om dit doel te bereiken werd dus met succes bekroond. Helaas had deze overwinning een zeer bittere nasmaak. Dit komt voornamelijk omdat de regering over gangsmaatregelen voor het huidige corps heeft uitgedacht, die ons geen van allen bevredigen. De bedoeling van de regering om voor de V.M.K. van de toekomst een duidelijk omschreven opleiding te eisen kunnen wij ten volle onderschrijven. De moeilijkheid lag in het heden. Er moest geselecteerd worden en de methode die hiervoor werd gekozen heeft algemeen grote ontstemming gewekt. De uitslag van het onderzoek verwekte nog grotere ontevreden heid. Wat was hiervan de oorzaak? Het rechtsgevoel kwam bij velen in opstand tegen de manier waarop hier met één slag werd afgerekend met vele collega's die in de dienst een goede naam hadden verworven, doch nu plotseling te licht werden bevonden. Wij zijn van mening, dat de liefde voor het vak en de bevre diging in het werk ernstig geschaad werden door het ter zijde schuiven van deze krachten, op grond van een overhaast ingesteld onderzoek. De jongere collega's konden uit de gang van zaken zoals deze nu al jarenlang voortduurt hun conclusie trekken en hebben dit in vele gevallen ook gedaan. Zij zijn in groten getale naar functies buiten het Kadaster overgegaan, waar hun de technische rang zon der meer wordt verleend. De tegenstelling is ook wel erg groot wanneer we bedenken dat om deze rang bij het Kadaster te be reiken eerst een scherpe selectie plaats heeft en daarna nog een cursus van 1 x/2 jaar moet w-orden gevolgd. Men weet blijkbaar buiten het Kadaster meer waardering op te brengen voor in de praktijk gegroeide kennis. De oudere collega's hebben helaas niet de mogelijkheden van de jongeren om te profiteren van het elders wel bereikbare. Deze 21 V 210 1920 ff 320 1230

Orgaan der Vereeniging TAK | 1956 | | pagina 21