een dienstbelang is, dat juiste maatregelen worden genomen. Wan neer praktisch het gehele korps in opstand komt tegen genomen maatregelen, dan mag worden aangenomen dat deze maatregelen het dienstbelang hebben geschaad. Het bestuur zal ook in het komende jaar alles in het werk stel len om het onrecht ongedaan te maken. Ook zullen we blijven vechten voor de verbetering van het salaris van de landmeetkundig ambtenaar. De verbetering hiervan is gelukkig in zicht, doch de wijze waarop dit geschiedt, zal misschien wederom een strijdpunt vormen. Wij zullen geen genoegen kunnen nemen met een ver betering, die kan worden bereikt nadat betrokkenen een bepaald aantal jaren op het maximum hebben gestaan. Wij zullen alleen bevredigd worden door een verhoging van het maximum van de schaal met 40,oude stijl 1948, gelijkstaande met 54,50 thans. Bij onze vakstrijd moeten wij ons in de eerste plaats gesteund weten door de leden. Het zal niet zo moeten zijn dat wij bij de pakken gaan neerzitten. De laatste jaren is er een steeds dalende animo voor deelneming aan het onderzoek voor landmeetkundig ambtenaar A te constateren. Laat men beseffen, dat ons daarmede de wapens uit handen worden geslagen. Hoe moeten wij een groter aantal plaatsen voorstaan bij een zo geringe deelname? Hoewel het bestuur de oorzaak van deze weinige interesse kent, moeten wij toch ernstig in overweging geven in 1956 in zo groot mogelijk aantal aan het onderzoek deel te nemen na een uiterst serieuze voorbereiding. Dit doet natuurlijk niets af van het standpunt van de vereniging, zoals neergelegd in ons program van actie. De resultaten van het onderzoek zullen de bewijzen moeten leveren, dat het streven van de vereniging juist is. Aan de collega's die ons inziens ten onrechte werden gepas seerd voor het bereiken van de technische rang zouden we willen zeggen: doet uw werk met nauwgezetheid en laat U niet ver leiden tot het demonstreren van Uw misnoegen in Uw werk prestaties. Laat op het juiste moment Uw ontevredenheid blijken tegenover Uw superieuren en bewijs juist door Uw werk dat er onjuiste beslissingen zijn genomen. Laten wij in 1956 proberen ons verenigingsverband te verste vigen. Wij verwachten dat er in de afdelingen vruchtbare discus sies zullen worden gevoerd over de problemen die ons allen na aan het hart liggen. Geef via de afdeling Uw suggesties aan het be stuur. Wij zullen die gaarne ter harte nemen. Moge 1956 ons de mogelijkheid geven dichter te naderen tot een toestand die in grotere mate dan thans ons rechtsgevoel zal bevredigen. HET BESTUUR. 23

Orgaan der Vereeniging TAK | 1956 | | pagina 23