Lezers kunnen er op rekenen, dat in de publikaties van Terlinck, naast bijzonderheden over de status van de landmeter, vele wetens waardigheden op vakgebied voorkomen. Daarom wijzen wij nog maals op de andere uitgaven, welke betrekking hebben op België en Belgische Congo, Duitsland, Frankrijk, Nederland, Zweden, Zwitserland en Canada. K Bezoldiging Burgerlijke Rijksambtenaren door G» J* Rietmulder. Uitg. N. Samson N.V., Alphen a/d Rijn. Van de uitgave van G. J. Rietmulder verscheen de 23e aan vulling, gedateerd 12 december 1955. De inhoud is hierdoor weer up to date. Het losbladige bezoldigingsbesluit bevat naast de tekst B.B.R. met toelichting het inpassingsbesluit 1949, de circulaires betreffende reorganisatie van het Centraal Orgaan voor Rijks- personeelsaangelegenheden, een alfabetische klapper op de rijks functies, dienstgewijze overzichten van die functies, salaristabellen en vele afzonderlijke regelingen, b.v. die van de gratificaties bij ambtsjubilea, het verplaatsingskostenbesluit, de vakantieuitkering, alles over vergoedingen en schadeloosstellingen, rechtspositie, reis kosten e.d. O.i. een naslagwerk, dat steeds weer zijn nut afwerpt en daarom opnieuw wordt aanbevolen. Woordenlijst Algemene Woorden (N 5050), Uit geverij Waltman, Delft, 14,5 X 20,5 cm, 131 blzn., 7,50 ingd. Door het Koninklijk Instituut van Ingenieurs, de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel en enkele andere instellingen is destijds een Hoofdcommissie voor de normalisatie in Nederland (H.C.N.N.) ingesteld. Als gevolg hiervan ontstond weer de Centrale Taal commissie voor de Techniek (C.T.T.). Omdat bij het werk van de commissies voor de verschillende onderdelen al spoedig bleek dat het gewenst was woorden en zinswendingen die op verschil lende terreinen van de techniek voorkomen ook centraal te behan delen, werd besloten daartoe een commissie in te stellen. Het resul taat van haar arbeid, de woordenlijst Algemene Woorden, bevat 919 behandelde woorden. Zij die veel in aanraking komen met technische termen doen goed zich deze uitgave aan te schaffen naast de woordenlijsten voor onderdelen van de techniek. Woordenlijst Fotogrammetrie (N 5001), Uitgeverij Waltman, Delft, 14,5 X 20,5 cm, 15 blzn., 2,25 ingd. Voor het onderdeel fotogrammetrie is door de Subcommissie Geodesie van de C.T.T. de woordenlijst Fotogrammetrie samen gesteld. Zij bevat 88 behandelde woorden. 31

Orgaan der Vereeniging TAK | 1956 | | pagina 31