terrein moeten worden uitgezet zodanig dat AD DC, terwijl DC loodrecht moet staan op de raaklijn aan de cirkel in C. Gevraagd wordt aan te geven hoe de bepaling van de opper vlakte van het bouwterrein ABCD zal verlopen. In de beschou wingen mogen zowel numerieke als grafische oplossingsmethoden worden betrokken. Opgave c. Van het perceel ABC, gelegen daar waar de Loolaan en de Vlietweg tezamen komen, zal door de eigenaar het gearceerde gedeelte worden overgedragen aan de Gemeente. De nieuwe grens zal zijn de cirkelboog R1,R2, die in R1 raakt aan AC en in R2 aan AB. Als voorwaarde wordt nog gesteld dat de afstand RXC 35 m zal bedragen. Gevraagd wordt aan te geven hoe de bepaling van de straal van deze afronding kan plaats vinden en hoe de grootte van het over te dragen perceelsgedeelte zou kunnen worden berekend. (De opgaven moesten bij het gemaakte werk worden inge^ leverd») Bijzonderheden omtrent de psychologische test kunnen niet wor den gepubliceerd. llit de verslagen van de in 1955 gehouden examens van de Nederlandse Landmeetkundige Federatie» Landmeettechnicus Van de 28 kandidaten die aan het schriftelijk examen deel namen, konden 18 tot het praktisch gedeelte worden toegelaten, waarvan er tenslotte 12 slaagden. Hoewel dit resultaat procents- gewijze gunstig afsteekt tegen dat van vorig jaar, blijft de com missie van mening, dat bij een grondiger voorbereiding het per centage geslaagden belangrijk groter kan zijn. Berichten 36 A V//etu/egr V//etu/egr

Orgaan der Vereeniging TAK | 1956 | | pagina 36