voeren verkavelingen behoeft geen grote bezwaren op te leveren, als men hiermee bij de opzet rekening houdt. De Minister van Landbouw twijfelt er aan, dat de ruilverkave- lingskosten de kostprijs van de produkten te hoog opvoeren. De animo zou dan van de zijde van de eigenaren-grondgebruikers zeker niet zo groot zijn. De resultaten van de stemmings-uitslagen zijn waarschijnlijk een goede barometer om het nut van een ruil verkaveling voor de betrokkenen te peilen. Een en ander wordt opgemerkt in de Memorie van Antwoord van Hoofdstuk XI der Rijksbegroting 1956. Contact met Ned. Nieuw-Guinea. Het deed ons genoegen, dat alle verenigingsleden van de dienst Kadaster en Kaartering door bemiddeling van collega Van der Weiden ons hun Nieuwjaarswens deden toekomen. Dit gebaar wordt door de redactie zeer op prijs gesteld! Nieuwe luchtkaarteringsprojecten in Nieuw-Guinea. De K.L.M. Aerocarto N.V. is begonnen met een luchtkaar- teringsopdracht in Nieuw-Guinea. In opdracht van het gouver nement zal het gebied in de omgeving van Merauke in kaart wor den gebracht, ter voorbereiding van een irrigatieproject aldaar. Een tweede project omvat de Meervlakte van Nieuw-Guinea (ten zuiden van Hollandia). En als dit in beeld is gebracht zal het grote hiaat zijn verdwenen, dat het maken van een algemene over zichtskaart nog in de weg stond. De beide gebieden omvatten samen bijna tweemaal de opper vlakte van Nederland. Grondbelasting. Artikel 278 van de Gemeentewet is gewijzigd. De tekst luidt thans: Het aantal opcenten voor de grondbelasting kan voor de gebouwde eigendommen tot honderdnegentig (vroeger tachtig), voor de ongebouwde tot honderdtien (vroeger twintig) gaan. De gemeenteraad stelt het aantal opcenten vast vóór 1 no vember van het kalenderjaar, voorafgaande aan het belastingjaar. Is vóór dit tijdstip geen verordening tot stand gekomen dan geldt het aantal opcenten van het voorafgaande belastingjaar. Deze wetswijziging werkt terug tot 1 januari 1948. Bij de wet van 15 augustus 1955 (Stb. 384) is vastgesteld, dat aan de gemeenten te beginnen over het boekingstijdvak 1956 1957 ten laste van de Rijksbegroting uitkering moet worden gedaan ten belope van 130 onderscheidenlijk 80 percent van de zuivere opbrengst van de hoofdsom der grondbelasting, welke in haar gebied is geheven. 38

Orgaan der Vereeniging TAK | 1956 | | pagina 38