Bij het vaststellen van die opbrengst vinden de bepalingen van artikel 20, lid 3, 4, 5, 6 en 7 van de Comptabiliteitswet 1927 over eenkomstige toepassing. Genoemde wet van 15 augustus 1955 (Stb. 384) wijzigt de financiële verhouding tussen hef Rijk en de gemeenten voor de jaren 1953 tot en met 1957. De bovengenoemde percentages 190 en 110 worden met inqanq van het belastinqjaar 1956 vervanqen door: 60 en 30t Indien de gemeenteraad niet vóór 1 November 1955 het aantal opcenten op de grondbelasting voor het belastingjaar 1956 heeft vastgesteld, dan geldt, in afwijking in zoverre van het bepaalde in artikel 278 van de gemeentewet, het aantal opcenten, waar mede de opcentenheffing over het voorafgaande belastingjaar 130 voor de gebouwde en 80 voor de ongebouwde eigendommen te boven ging. IN MEMORIAM M. SIPKEMA Op 15 december jl. overleed geheel onverwacht de heer M. Sipkema, chef de bureau van de Landmeetkundige Dienst te Almelo, in de leeftijd van 58 jaar. Hij was een man van grote bescheidenheid en eenvoud, die zichzelf nimmer op de voorgrond plaatste. Voor ieder had hij steeds een vriendelijk woord en was altijd bereid een ieder met raad en daad bij te staan. Onder zijn bekwame leiding zijn dan ook vele thans ervaren land meetkundige ambtenaren gevormd. Hij was een hooggeacht man zowel bij zijn superieuren als bij zijn ondergeschikten. Door zijn prettige persoonlijkheid wist hij op zijn bureau een sfeer te scheppen, die wellicht uniek is bij de kadastrale dienst. Zij, die de heer Sipkema gekend hebben, zullen zijn heen gaan gevoelen als een groot verlies. Dat hij ruste in vrede. Personalia en Mutaties Aan het in december 1955 gehouden examen voor tekenaar van het kadaster hebben voldaan: A. Berends (Deventer LD); J. van den Berg (Amsterdam LD); T. Coops (Utrecht R); J. Dijke (St. Maartensdijk R); W. Froom (Eindhoven LD); Mej. C. van Keulen (Amsterdam LD); 39

Orgaan der Vereeniging TAK | 1956 | | pagina 39