oostpolder en de andere toekomstige IJsselmeerpolders te zijner tijd een overeenkomstig standaardwerk moge verschijnen. Op deze wijze zal de geschiedenis van de diverse inpolderings projecten, waaraan de naam van Ir. C. Lely onverbrekelijk is verbonden, voor het nageslacht levendig blijven. Het zojuist verschenen boek Wording en Opbouw van de Wieringermeer kan warm worden aanbevolen. De prijs van deze waardige uitgave (gebonden) bedraagt 15. Ir. L. H. BOUWMAN. Verslag Centrale Cultuurtechnische Commissie en Cultuurtechnische Dienst over 1953* (Uitgave van het Ministerie van Landbouw, Visserij en Voedelvoorziening.) Ongeveer 5 maanden na het verslag over 1952 is het jaarverslag over 1953 verschenen, waaruit blijkt dat het secretariaat der C.C.C. zo snel mogelijk de achterstand in het verschijnen der jaarverslagen wil wegwerken. Het verslag telt 177 blz., is keurig verzorgd en bevat naast de tekst weer vele kaarten, grafieken, tabellen en overzichten. Hier volgt de inhoud in het kort: I Algemene en samenvattende beschouwingen. II Verslag Centrale Cultuurtechnische Commissie, met (onder andere) samenstelling der Commissie, ruilverkavelingsovereenkomsten, ruilverkavelingen uit kracht der wet. eindverslagen der 9 in 1953 gereed gekomen ruilverkave lingen. III Verslag Cultuurtechnische Dienst met onder andere: samenstelling personeel. subsidiëring der werken, overzicht der werken. IV Artikelen. V Bijlagen, o.a. verslag Herverkavelings-Commissie Walcheren. VI Kaarten, tabellen, grafieken. Medegedeeld wordt dat de jaarverslagen van de Herverkave lingscommissie Zeeland (ingesteld op 9 oktober 1953) afzonderlijk zullen worden gepubliceerd. Het zal misschien niet anders kun nen, maar het zou ons spijten als in het vervolg dit jaarverslag van alle werkzaamheden der C.C.C. en C.D. geen eenheid meer zou zijn. Het is ondoenlijk dit rijk gedocumenteerde stuk in zijn geheel te bespreken. Maar enkele onderdelen willen we toch even belichten. 58

Orgaan der Vereeniging TAK | 1956 | | pagina 14